Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (288 words)

30.05.2021 Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 30 maja 2021

 

            W niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Biorąc udział w Najświętszej Eucharystii wyznajemy wielką tajemnicę naszej wiary i duchowo łączymy się z pielgrzymami zgromadzonymi w piekarskim sanktuarium.

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby parafii

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o 17.00 nabożeństwo majowe i adoracja.

W poniedziałek przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą o 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00.

Apostolstwo Dobrej Śmierci zgromadzi się na Mszy św. odpustowej o godz. 12.00. Po niej będzie modlitwa różańcowa ku czci siedmiu boleści Maryi.

W miesiącu czerwcu codziennie pod koniec adoracji odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. 1 czerwca pomodlimy się za dzieci w dniu ich święta.

W środę o 17.00 różaniec i nowenna z udziałem Legionu Maryi naszej parafii. Msza św. wieczorna będzie świąteczna, z Bożego Ciała.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w porządku niedzielnym. Procesje z Najświętszym Sakramentem w pobliżu naszego kościoła będą po Mszach św. o 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Do uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne tegoroczne oraz obchodzące rocznicę I. Komunii św. Młodsze dzieci będą sypać kwiaty.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy i przyjęcia sakramentów św. w dni eucharystyczne: I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. 

W pierwszy piątek spowiedź dla dzieci od 16.00, Msza św. w ich intencji o 16.30.

W I. sobotę o 7.40 medytacja, o 8.00 Msza św. O Niepokalanym Sercu Maryi z udziałem Żywego Różańca oraz modlitwa różańcowa.

W sobotę odbędzie się również IX. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.

Dziękujemy za dar materialny. Za tydzień ofiara będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, miesięcznik Mały Gość dla dzieci, Apostolstwo ChorychTygodnik oraz majowy numer Pielgrzyma.

13.06.2021- Ogłoszenia duszpasterskie
30.05.2021 Intencje Mszy świętych