Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (317 words)

13.06.2021- Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XI Niedziela Zwykła, 12 czerwca 2021

 

 

 

Gromadzimy się w kościele w XI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Nasza wspólna modlitwa i moc Eucharystii niech pomogą nam budować Boże Królestwo na tej ziemi.

 

 

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby parafii.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj o 17.00 Nieszpory z Litanią do Serca Pana Jezusa i adoracja.

 

W środę o 17.00 różaniec i nowenna z udziałem Apostolstwa Matki Bożej Pielgrzymującej. O 18.00 Msza św. z udziałem Apostolatu. Prosimy przynieść kapliczki.

 

W piątek po Mszy św. o 8.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

W sobotę o godz. 16.00 w naszym kościele będzie Msza św. w intencji ludzi ubogich, bezdomnych i żyjących na marginesie. O taką Mszę św. prosili wolontariusze pomagający ubogim. Zapraszamy ludzi potrzebujących oraz tych, którzy chcą się za nich pomodlić.

 

W sobotę 19 czerwca zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci do udziału w dniu skupienia Regionu Śląskiego Apostolstwa w Turzy Śląskiej. Początek o 10.00, w programie Msza św.

 

Zakończyliśmy uroczystości Pierwszej Komunii św. Cieszymy się, że Pan Jezus w Eucharystii zagościł w sercach ponad 60-ciu dzieci. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za ofiary, dzięki którym mogliśmy zakupić nowy mszał i komplet lekcjonarzy do czytania Słowa Bożego w czasie Mszy św.

 

Od niedzieli 20 czerwca przestaje obowiązywać dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy św. z powodu pandemii. W związku transmisje nabożeństw przez Internet będą tylko do najbliższej soboty. Porządek Mszy św. do końca czerwca pozostaje bez zmian.

 

Niepubliczne Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, ul. Św. Jacka 3, 40-019 ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022 na kierunki: technik usług hotelarskich ze specjalnością turystyka biznesowa - kierunek pod patronatem prestiżowego hotelu Vienna Hause w Katowicach; technik usług fryzjerskich z elementami kosmetyki i wizażu; technik fotografii i multimediów z e – reklamą. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii.

 

Dziękujemy za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień ofiara będzie na cele remontowe naszego kościoła.

 

Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, Tygodnik oraz najnowszy numer naszego parafialnego Pielgrzyma.

 

13.06.2021 - Intencje Mszy świętych
30.05.2021 Ogłoszenia duszpasterskie