Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (232 words)

20.06.2021 Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XII Niedziela Zwykła, 20 czerwca 2021

 

 

 

Wśród trosk doczesnych, w ten święty dzień przychodzimy na sprawowanie Eucharystii. Wyznajemy wiarę w to, że Bóg troszczy się o nas, że chce naszego dobra i nigdy nas nie opuści. Przez tę wiarę jesteśmy wezwani do dawania świadectwa o Jezusa Chrystusie, aby inni uwierzyli, a Dobra Nowina, którą przyniósł Zbawiciel, dotarła na cały świat.

 

 

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na cele remontowe naszego kościoła.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj o 17.00 nieszpory z Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz adoracja.

 

W środę o 17.00 różaniec i nowenna z udziałem Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 18.00 Msza św. wotywna o św. Józefie.

 

W czwartek o godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji uczniów i nauczycieli naszych szkół. Na zakończenie roku szkolnego chcemy podziękować za otrzymane łaski i prosić o Boże błogosławieństwo na czas wakacji. Od 17.00 będzie spowiedź dla dzieci przed wakacjami.

 

W czwartek również wyruszamy z pielgrzymką parafialną do Leśniowa i Myszkowa. Wyjazd autokaru o godz. 8.00. Koszt przejazdu ok. 30 zł. Zapisy w kancelarii do wtorku.

 

W gablotce znajdziemy informacje na temat aktualnych możliwości skorzystania z pomocy społecznej w Katowicach oraz ogłoszenie Świetlicy Środowiskowej św. Brata Alberta nt. możliwości korzystania ze świetlicy i wakacyjnych półkoloniach organizowanych dla dzieci.

 

Dziękujemy za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień ofiara będzie na potrzeby parafii.

 

Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, wakacyjny numer Małego Gościa dla dzieci, Tygodnik oraz czerwcowy numer Pielgrzyma.

 

20.06.2021 Intencje Mszy świętych
INFORMACJA DLA UCZNIÓW KOŃCZĄCYCH SZKOŁĘ PODSTAWOW...