Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (308 words)

27.06.2021 Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela Zwykła, 27 czerwca 2021

 

            Chrystus Pan pozostaje z nami ciągle i rzeczywiście, ale pod osłoną znaków. Pozostaje z nami w swoim słowie, niosącym orędzie zbawienia, pozostaje w sakramencie Eucharystii. Znaki sakramentalne: woda, wino, chleb, słowa i gesty to tylko jakby szaty, poprzez które możemy dotknąć samego Chrystusa. Trzeba tylko naprawdę wierzyć, że On jest pośród nas obecny, że mówi do nas i czyni nadal wielkie znaki.

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o 17.00 nieszpory z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz adoracja.

We worek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00. Ofiara będzie na tzw. Świętopietrze.

W środę o 17.00 różaniec i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Tradycyjnie zapraszamy do modlitwy i przyjęcia sakramentów świętych w pierwszy czwartek, piątek i sobotę lipca – według stałego porządku.

W lipcu i sierpniu zapraszamy na Msze święte w tygodniu o 8.00 i 18.00, w dni świąteczne o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi będzie codziennie od 17.00 do Mszy wieczornej. Będą również niedzielne nabożeństwa i adoracja.

Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i piątki od 8.30 do 10.00 oraz w środy od 15.00 do 17.00.

Ogólnopolska Pielgrzymka z Radiem Maryja na Jasną Górę odbędzie się w niedzielę 11. lipca. Z naszej parafii, jak co roku, osoby chętne pojadą autokarem. Wyjazd o godz. 6.30, koszt przejazdu 30 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Dziękujemy za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień będziemy wspierać Śląskie Seminarium Duchowne.

Bóg zapłać również wszystkim dobrodziejom za ofiary przekazywane na potrzeby naszego kościoła. W każdym miesiącu w intencji dobrodziejów odprawiamy Mszę św.

Dzięki ofiarom składanym do skarbonki św. Antoniego nadal wspieramy najbardziej potrzebujące rodziny w Syrii.

Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, wakacyjny numer Małego Gościa dla dzieci, Tygodnik oraz czerwcowy numer Pielgrzyma.

 

4.07.2021 Intencje Mszy św.
27.06.2021 Intencje Mszy św.