Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (265 words)

4.07.2021 Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

XIV Niedziela Zwykła, 4 lipca 2021

 

W XIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku gromadzi nas Chrystus przy swoim ołtarzu. Przychodzi do swoich i pragnie, abyśmy Go przyjęli. Otwórzmy Mu nasze serca z wiarą i miłością!

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o 17.00 nieszpory z Litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa oraz adoracja.

We wtorek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. W tym dniu duchowo pielgrzymujemy na Jasną Górę i łączymy się w modlitwie z ks. Wojciechem. Mszę św.  o godz. 11.00 będzie transmitować Telewizja Polska Program 3.

We wtorek, w ramach wieczornej adoracji od godz. 17.00 będzie nabożeństwo lourdzkie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy serdecznie!

 

W środę o 17.00 różaniec z udziałem Legionu Maryi i nowenna do Matki Bożej. O godz. 18.00 ofiarujemy Mszę św. wotywną ku czci św. Józefa, a do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich solenizantów miesiąca lipca.

W środę, czwartek i piątek odwiedzimy chorych i osłabionych wiekiem parafian. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

Przypominamy, że w czasie miesięcy wakacyjnych Msze święte w tygodniu będą o 8.00 i 18.00, w niedziele według stałego porządku z wyjątkiem Mszy o 14.30 i 16.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi będzie codziennie od 17.00 do Mszy wieczornej.

Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i piątki od 8.30 do 10.00 oraz w środy od 15.00 do 17.00.

Siostry Karmelitanki zapraszają do udziału w nowennie przed świętem Matki Bożej Szkaplerznej. Szczegóły znajdziemy w gablotce.

Dziękujemy za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień ofiara będzie na potrzeby parafii.

Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, wakacyjnego Małego Gościa dla dzieci, Apostolstwo Chorych, Misyjne Drogi, Tygodnik oraz czerwcowy numer Pielgrzyma.

 

11.07.2021 Intencje Mszy św.
4.07.2021 Intencje Mszy św.