Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (322 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 12.09.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Matki Bożej Piekarskiej, 12 września 2021

 

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji. Radujemy się także wraz z całym Kościołem w Polsce z beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Róży Czackiej.

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na Wydział Teologiczny, a przed kościołem odbywa się zbiórka dla cierpiącego ludu afgańskiego.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O godz. 17.00 uroczyste nieszpory Maryjne wraz z modlitwą za wstawiennictwem nowych błogosławionych Kościoła oraz adoracja eucharystyczna do Mszy wieczornej.

W poniedziałek o 17.00 różaniec fatimski i procesja światła.

We wtorek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św. Msze Św. Po każdej Mszy Św. będzie możliwość poświęcenia przyniesionych do kościoła znaków krzyża.

W środę wspominamy Matkę Bożą Bolesną. O godz. 8.00 Msza Św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci z różańcem do siedmiu boleści Matki Bożej. 

W środę o 17.00 różaniec i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem członków Apostolstwa Matki Bożej Pielgrzymującej. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem członków Apostolatu oraz spotkanie w salce z przedstawicielkami kręgów i nowym księdzem opiekunem. Prosimy o przyniesienie kapliczek.

Na prośbę parafian od dzisiaj wznawiamy transmisję niedzielnej Mszy św. o 11.00 oraz środowej Mszy św. wieczornej z nowenną od godz. 17.00.

W terminie 17-19 września w Pszowie będą rekolekcje dla członków Żywego Różańca. Informacje i zgłoszenia do wtorku w kancelarii.

W sobotę 25 września odbędzie się Pielgrzymka do Sanktuarium Św. Ojca Pio i Krwi Chrystusa. Wyjazd o 8.00, koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii do wtorku.

W dniach 8-10 października będzie krajowe spotkanie dla opiekunów i członków Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej. Informacje i zgłoszenia w zakrystii.

Zapraszamy do udziału w zajęciach z cyklu z cyklu „Dogmatyka dla każdego”, które odbędą się w naszej parafii. Początek 13 października. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce oraz na naszych stronach internetowych.

Dziękujemy za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień ofiara na cele remontowe kościoła.

Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego”, „Tygodnik” oraz najnowszy numer „Pielgrzyma”. Specjalny dodatek Gościa Niedzielnego o nowych błogosławionych jest dostępny w zakrystii.

 

Intencje Mszy Św. 19.09.2021
Intencje mszalne 12.09.2021