Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (323 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 3.10.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela zwykła, 3 października 2021

 

„Pan Jezus zaprasza nas na Eucharystię, na której kieruje do nas swoje słowo, które jest żywe, skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca. Pan Jezus nas zaprosił i mówi do nas. Wyjdźmy naprzeciw Niego.”

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Przed kościołem odbywa się zbiórka na fundusz stypendialny z okazji Dnia Papieskiego.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.00. 

W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek - św. Franciszka z Asyżu, we wtorek - św. Faustynę Kowalską, w czwartek - Matkę Bożą Różańcową.

Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2022. Jeszcze w tym tygodniu przyjmujemy tylko intencje dziękczynne i jubileuszowe.

W środę o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

W czwartek 7 października – I. czwartek miesiąca - na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz ze swoimi rodzicami. Chcemy wspólnie modlić się o dobre przeżycie czasu formacji w ramach przygotowania do przyjęcia tego sakramentu.

W niedzielę 10. października będziemy przeżywali Dzień Papieski. Z tej okazji nasi ministranci dają nam okazję „skosztowania” papieskiej kremówki prosto z Wadowic. Ofiary złożone przy tej okazji mają wesprzeć fundusz naszej Służby Liturgicznej.

W sobotę 16. października na zakończenie Tygodnia Papieskiego odbędzie się wycieczka Ministrantów i ich rodziców oraz Dzieci Maryi do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej.

W najbliższą sobotę odbędzie się tradycyjna pielgrzymka Żywego Różańca i innych wspólnot Maryjnych do Sanktuarium Św. Józefa w Rudzie Śląskiej.

Jeszcze raz zapraszamy do udziału w cyklu 10 spotkań: „Dogmatyka dla każdego”. Pierwsze spotkanie będzie w naszym kościele w środę 13 października o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie i w internecie.

Zachęcamy do obejrzenia nowego filmu pt. „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”, który od niedawna gości na ekranach śląskich kin.

Dziękujemy za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień ofiara na potrzeby parafii.

Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci, „Tygodnik” oraz wrześniowy numer „Pielgrzyma” i „Apostolstwa Chorych”.

Intencje mszalne 10.10.2021
Intencje mszalne 3.10.2021