Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (346 words)

Ogłoszenia parafialne, 24 maja 2015 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

Dziś na sprawowaniu Eucharystii gromadzi nas Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
To w Niej przez Ducha Świętego dopełnione zostaje paschalne dzieło Jezusa Chrystusa.
Darem Jego jest Duch Święty, przez którego nieustannie Bóg odnawia nasze serca i oblicze ziemi.
Prośmy, aby Duch Święty był obecny zawsze w naszym życiu,
byśmy posiedli Jego dary dla dobra całej wspólnoty Kościoła.

 

Kolektę przeznaczamy na cele parafialne.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie pozostałych warunków odpustu.

   Nabożeństwa majowe - w tygodniu o godzinie 17.30, w niedziele o 17.00

 

    W poniedziałek - Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na spotkanie osoby odpowiedzialne za przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała - na godzinę 18.45 do salki. Krąg Biblijny wznowi swoje spotkania w poniedziałek 1 czerwca.

   W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, wpisane do kalendarza liturgicznego w 2013 r. i corocznie obchodzone w czwartek Zesłaniu Ducha Świętego. Również w czwartek zapraszamy wszystkie rodziny przyjmujące młodzież w ramach ŚDM na nabożeństwo majowe. 

   W sobotę (30 maja) zapraszamy na Dzień Dziecka do ogrodów kurialnych, początek o godz. 12:00 Eucharystią w katedrze.

   Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to również dzień pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl. Zachęcamy ich do udziału. Kolekta na potrzeby naszej parafii.

   Również w przyszłą niedzielę Msza św. o godzinie 8.00 będzie sprawowana  w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

   Dziękujemy osobom, które uczestniczyły w tegorocznej edycji Paschalnej Szkoły Modlitwy, jak i tym, którzy ją przygotowali. Wszystkie konferencje można zobaczyć na stronie internetowej naszej parafii. Dziękujemy również wszystkim, którzy przygotowali uroczystości Pierwszej i Wczesnej Komunii św., a dzieciom i rodzicom za ufundowane dla parafii dary. Słowa wdzięczności kierujemy też do osób zaangażowanych w przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Pragniemy również podziękować wszystkim, którzy podzieli się dobrem materialny z dziećmi, które wyjadą na Boskie Kolonie.

   Gość Niedzielny pisze o beatyfikacji abpa Romero z Salwadoru, o kulcie św. Rity - patronki spraw niemożliwych i o zakończonej pielgrzymce z Katowic do Lourdes.

Intencje mszalne, 24.05 - 31.05.2015
Śpiewająca radość