Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (295 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 7.11.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela zwykła, 7 listopada 2021

„Każdy nasz udział w sprawowaniu Eucharystii jest wyrazem wiary. Jest on nie tylko wypełnieniem przepisu Bożego prawa, ale również spełnieniem potrzeby serc, które dopiero czują się spokojne, kiedy spoczną w Bogu, kiedy poczują Jego bliskość, kiedy napełnią się obficie darem Jego miłości. Świadectwo wiary, osiągając w sprawowaniu Eucharystii swój szczyt, w niej również odnajduje źródło wciąż nowych sił do skutecznego urzeczywistniania się w naszym codziennym życiu.”

W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii małżonków z Domowego Kościoła Ruchu Światło - Życie. Przed zakończeniem Mszy św. nasi Goście pragną dać świadectwo swojego życia małżeńskiego i wspólnotowego. 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na remont krypty katedry.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Małżeństwa zainteresowane duchowością Domowego Kościoła zapraszamy do rozmowy z przedstawicielami wspólnoty po każdej Mszy Św. przy zakrystii. We wtorek 16 listopada po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie informacyjne dla chętnych małżeństw. 

Dzisiaj o 17.00 nabożeństwo różańcowe oraz adoracja.

Jeszcze do wtorku włącznie o 17.00 wypominki i różaniec za zmarłych.

W środę o godz. 17.00 różaniec i nowenna do Matki Bożej z udziałem Legionu Maryi.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenie Kościoła. Będzie to również kolejny Światowy Dzień Ubogiego. Z tej okazji o godz. 16.00 w naszym kościele będzie Msza św. z udziałem ubogich i bezdomnych, którą będzie celebrował ks. arcybiskup Wiktor. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Na Facebooku parafialnym możemy znaleźć filmik z wizyty naszych księży biskupów na Ad limina w Rzymie. 

Przypominamy, że beatyfikacja ks. Jana Machy będzie w sobotę 20 listopada. Uczestniczyć będą w niej mogli wszyscy chętni wierni.

Dziękujemy za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień ofiara będzie na potrzeby parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci, „Tygodnik” i „Apostolstwo Chorych”. Najnowszy numer „Pielgrzyma” ukaże się za tydzień.

 

 

 

Intencje mszalne 14.11.2021
Intencje mszalne 7.11.2021