Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (404 words)

Ogłoszenia 16.01.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Zwykła, 16 stycznia 2022

Przychodzimy do kościoła na Eucharystię w II. Niedzielę Zwykłą. Jesteśmy zaproszeni do udziału w Uczcie Godów Baranka. Jej zapowiedzią był niezwykły cud w Kanie Galilejskiej, o którym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Jako goście weselni radujmy się bliskością oblubieńca i ogromem łaski, której - jak wybornego wino z Kany - udziela nam Pan Jezus w obfitości.

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na ogrzewanie naszego kościoła.

 

Dzisiaj o 17.00 będzie koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”. Biorąc udział w koncercie możemy wesprzeć budowę Domu św. Józefa – dzieło prowadzone przez Siostry Maryi Niepokalanej.

Przed nami drugi tydzień kolędy w formie nadzwyczajnej. Podobnie jak w roku ubiegłym, rezygnujemy z odwiedzania domów, ale mieszkańców kolejnych ulic zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele. Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 w intencji mieszkańców poszczególnych ulic ofiarujemy Mszę św. Przed Eucharystią, już od 17.00 jest okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz spowiedzi. Po Mszy św. jest krótka adoracja żłóbka, śpiewamy kolędy, błogosławimy przyniesioną przez wiernych do kościoła wodę oraz kredę, którą każdy otrzyma dla dokonania tradycyjnego zapisu. Plan kolędy znajdziemy w gablotkach i na stronach internetowych parafii. Jutro, w poniedziałek zapraszamy do kolędowania wszystkich studentów, mieszkańców akademików oraz Domu Asystenta.

Przy okazji dorocznej kolędy naszych nowych parafian prosimy o przyniesienie z sobą wypełnionego formularza z danymi osobowymi do tradycyjnej kartoteki parafialnej. Formularz zgłoszeniowy znajdziemy na stoliku z gazetami oraz na naszych stronach internetowych. Wypełniony formularz wręczamy do rąk własnych duszpasterza lub oddajemy w kancelarii.

Członków Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej zapraszamy w środę wieczorem na różaniec z nowenną, Mszę św. Apostolatu oraz spotkanie opłatkowe. Początek o 17.00.

W piątek młodzi z Ruchu Czystych Serc pojadą do Panewnik na adorację Bożego Żłóbka. W programie Msza św. o 18.30 oraz spotkanie w duchu franciszkańskim. Zapraszamy wszystkich chętnych młodych parafian. Bliższe informacje w zakrystii. 

W III. piątek miesiąca odmawiamy również Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę na Mszę św. o godz. 8.00, a następnie na świąteczne spotkanie w salce zapraszamy wszystkich członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

W przyszłą niedzielę o 17.00 będzie koncert kolęd w wykonaniu Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego. Już dzisiaj zapraszamy!

W tym tygodniu Kościół zachęca nas do modlitwy o jedność chrześcijan, a następna niedziela będzie Niedzielą Słowa Bożego.

Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.

Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego” z pierwszą płytą biblijną, miesięcznik „Różaniec”, pismo „Miłujcie się“, oraz najnowszy, styczniowy numer naszego parafialnego „Pielgrzyma“.

Intencje 16.01.2022
Formularz zgłoszeniowy dla nowych Parafian