Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (298 words)

Ogłoszenia 08.05.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

 IV Niedziela Wielkanocna 8.05.2022 

Pan Jezus – dobry Pasterz gromadzi nas dzisiaj na świętej liturgii w kolejną niedzielę wielkanocną. Wraz z całym kościołem rozpoczynamy Tydzień modlitw o dar świętych powołań, a w naszej wspólnocie radujemy się uroczystością pierwszej i wczesnej Komunii świętej naszych kochanych dzieci.

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o 17.00 nabożeństwo majowe. Zapraszamy!

W ciągu tygodnia zasadniczo codziennie o 17.00 odmawiamy różaniec w intencji pokoju i jest okazja do spowiedzi św., zaś o 17.30 jest nabożeństwo majowe.

W środę o 17.00 różaniec oraz nabożeństwo majowe poprowadzą członkowie i wolontariusze Apostolstwa Chorych. O godz. 18.00 będzie Msza św. w intencjach Apostolstwa Chorych. Zapraszamy!

W każdy czwartek przez cały dzień w naszej kaplicy adorujemy Najświętszy Sakrament.

W piątek 13 maja będzie pierwszy Wieczór Fatimski. O godz. 17.30 odmówimy różaniec, o 18.00 Msza św. maryjna z procesją światła zakończona Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy i prosimy przynieść świece. W ramach nabożeństwa rozpoczniemy również nowennę modlitwy przed beatyfikacją sługi Bożej Pauliny Jaricot – założycielki Żywego Różańca. Całą wspólnotę różańcową zapraszamy do żarliwej modlitwy w dniach nowenny podczas majowego.

W sobotę w bazylice piekarskiej odbędzie się Pielgrzymka Osób Chorych i Niepełnosprawnych. Początek o 8.45. W programie: różaniec, Msza św., nabożeństwo lourdzkie. Będzie też ciepły posiłek, koncert muzyczny oraz zabawy integracyjne. Rodziny i wolontariuszy prosimy o pomoc w dotarciu chorych do Piekar Śląskich.

W przyszłą niedzielę ks. Paweł Wróbel będzie obchodził 30. rocznicę święceń kapłańskich. Msza św. dziękczynna o godz. 11.00. Zapraszamy.

W całej archidiecezji ks. Arcybiskup Wiktor zarządził wybory do parafialnych rad duszpasterskich. Od jutra w kancelarii lub zakrystii można zgłaszać kandydatów do rady.

Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień będzie ofiara na cele remontowe naszego kościoła.

Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”, „Misyjne drogi” i „Tygodnik”. Majowy „Pielgrzym” ukaże się za tydzień.

Intencje 15.05.2022
Intencje 08.05.2022