Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (343 words)

Ogłoszenia 29.05.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

 Wniebowstąpienie Pańskie, 29.05.2022

Kościół przeżywa dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przeżywając wielką tajemnicę naszej wiary duchowo łączymy się ze wszystkimi pielgrzymami nawiedzającymi sanktuarium maryjne w Piekarach Śląskich.

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o 17.00 nabożeństwo majowe z koncertem parafialnego chóru Magnificat.

Również w dniu dzisiejszym o 20.00 nabożeństwo Drogi Światła – modlitewne spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem w Słowie Bożym. Zapraszamy!

Od poniedziałku do soboty o godz. 17.00 odmawiamy różaniec o pokój z nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego.

We wtorek przypada Święto Nawiedzenia Matki Bożej. O godz. 8.00 będzie Msza św. odpustowa Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. różaniec do siedmiu boleści Maryi. 

W środę przypada Dzień Dziecka. Msza św. w intencji dzieci z błogosławieństwem będzie w I. piątek.

W środę o 17.00 członkowie i wolontariusze Apostolstwa Chorych poprowadzą różaniec i modlitwy nowenny i o godz. 18.00 uczestniczą we Mszy św. w intencjach Apostolstwa. Zapraszamy!

W I. czwartek o godz. 18.00 Msza Św. w intencji powołań.

W I. piątek o 8.00 Msza Św. wynagradzająca Sercu Jezusowemu z Litanią. O godz. 16.30 Msza Św. w intencji dzieci naszej parafii. Spowiedź dzieci od 16.00.

W I. sobotę o godz. 7.40 medytacja różańcowa, o 8.00 Msza Św. z udziałem Żywego Różańca oraz różaniec wynagradzający w duchowej łączności z pielgrzymami zgromadzonymi na Jasnej Górze na pielgrzymce dziękczynnej za dar beatyfikacji bł. Pauliny Jaricot.

Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. w sobotę od godz. 19.30. Eucharystia na zakończenie ok. godz. 23.30.

W przyszłą niedzielę dzieci pierwszokomunijne pielgrzymują do Krakowa Łagiewnik. Msza św. w sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 11.00.

W dniach 6 - 9 czerwca Apostolstwo Chorych organizuje rekolekcje w Kokoszycach dla osób chorych, niepełnosprawnych i starszych wiekiem. Zapisy na rekolekcje w Sekretariacie Ap.Ch. i informacje nt. rekolekcji pod numerem telefonu: 32 251 21 52.

W dniach 23 - 26 czerwca organizujemy rekolekcje różańcowe w Górce Klasztornej. Informacje w kancelarii.

Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień będzie ofiara na Wydział Teologiczny UŚ.

Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci, „Tygodnik” i majowego „Pielgrzyma”.

 

 

Intencje 05.06.2022
Intencje 29.05.2022