Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (271 words)

Ogłoszenia 05.06.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

 Zesłanie Ducha Św., 05.06.2022 

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Dla nas wszystkich jest to dzień szczególnej modlitwy o dary Ducha Świętego.

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na Wydział Teologiczny UŚ.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O godz. 17.00 uroczyste nieszpory z modlitwą do Ducha Świętego oraz adoracja.

Od poniedziałku do soboty o 17.00 odmawiamy różaniec o pokój. W miesiącu czerwcu w ramach nabożeństw czerwcowych będzie także Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie osób, które chcą podjąć odpowiedzialność za przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy! Ofiarę na kwiaty oraz dekoracje ołtarzy prosimy składać do skarbonki św. Antoniego.

W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to jedno z najnowszych świąt ustanowionych w Kościele dla modlitwy za kapłanów. Zapraszamy!

Odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych parafian odbędą się w tym tygodniu. Zapisy w kancelarii.

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania w piątek wraz z ks. Tomaszem i animatorami wyjeżdża na rekolekcje ewangelizacyjne do Wisły. Kandydatów do sakramentu dojrzałości polecamy modlitwie całej wspólnoty parafialnej.

Uczniów obecnych klas siódmych, którzy w przyszłym roku chcą przyjąć sakrament bierzmowania, zapraszamy na spotkanie organizacyjne wraz z rodzicami w poniedziałek 13 czerwca o godz. 19.00.

W związku z tym, że do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej zgłoszona została tylko jedna osoba, przedłużamy termin zgłoszeń kandydatów do najbliższego piątku.

Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień będzie ofiara na potrzeby parafii.

Polecamy „Gościa Niedzielnego” i „Tygodnik”. Nowy numer „Pielgrzyma” ukaże się za tydzień. 

 

 

Intencje 12.06.2022
Intencje 05.06.2022