Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

3 minutes reading time (566 words)

Ogłoszenia 12.06.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

 Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 12.06.2022 

W dzisiejszą niedzielę Kościół przeżywa Uroczystość Najświętszej Trójcy. W sposób szczególny wyznajemy największą tajemnicę wiary chrześcijańskiej – tajemnicę Trójjedynego Boga: Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o godz. 17.00 świąteczne nieszpory oraz adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.

Od poniedziałku do środy uczniowie szkół podstawowych będą przeżywać doroczne rekolekcje.W ramach zajęć dzieci i młodzież spotykają się w kościele: o godz. 9.30 klasy 1 – 4, o godz. 10.45 klasy 5 – 8. Po naukach rekolekcyjnych kandydaci do bierzmowania mają próby liturgiczne.

W poniedziałek o godz. 17.00 będzie kolejne nabożeństwo fatimskie. W programie modlitwa różańcowa, procesja światła i Msza św. wotywna. Po Mszy św. siostra Damiana pragnie spotkać się z opiekunami szensztackich kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.

Również w poniedziałek o 19.00 będzie spotkanie organizacyjne dla uczniów obecnych klas siódmych, którzy w przyszłym roku chcą przyjąć sakrament bierzmowania. Kandydatów zapraszamy wraz z ich rodzicami.

We wtorek o 19.00 będzie próba liturgiczna przed bierzmowaniem dla uczniów klas ósmych wraz ze świadkami. Obecność obowiązkowa.

Kandydatów do bierzmowania zachęcamy do indywidualnego skorzystania ze spowiedzi św. Okazja do sakramentu pojednania jest w naszym kościele codziennie od 17.00 do 18.00 oraz przed każdą Mszą św. Do spowiedzi przed Bożym Ciałem zapraszamy również wszystkie dzieci i dorosłych.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8.00, ok. 10.30 /po procesji/, 12.30, 16.00 i 19.00. O godz. 17.00 Uroczyste Nieszpory z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. /Wieczorna Msza św. w środę jest również z wigilii uroczystości/.

Procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 8.00 i przejdzie tradycyjnie ulicami: Graniczną, Szeptyckiego, Paderewskiego, Krasińskiego i Prostą. Do pobożnego w niej uczestnictwa zapraszamy wszystkich parafian, dzieci komunijne w strojach i z koszyczkami kwiatów oraz mężczyzn do niesienia baldachimu. Prosimy też o udekorowanie okien. Ofiary na kwiaty do przystrojenia kościoła i ołtarzy składamy do wyznaczonej skarbonki przy figurze św. Antoniego.

W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie seniorów parafii zapraszamy na spotkanie w salce.

W piątek po Bożym Ciele osoby chętne mogą skorzystać z dyspensy od postu, której na ten dzień udziela ks. Arcybiskup.

W piątek i sobotę procesja oktawy Bożego Ciała będzie przed Mszą św. wieczorną, po Litanii do Serca Pana Jezusa.

W sobotę o godz. 15.00 ks. bp Adam Wodarczyk będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. z udzielaniem młodzieży naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Czuwanie modlitewne dla kandydatów będzie od godz. 14.15.

W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie pragniemy przeżyć Parafialne Święto Dziękczynienia. Msza św. dziękczynna za kończący się rok duszpasterski z udziałem przedstawicieli wspólnot parafialnych będzie o godz. 11.00. O godz. 17.00 będą dziękczynne nieszpory, a po nich wspólna agapa w namiocie spotkania w farskim ogrodzie. Prosimy o przyniesienie daru na wspólny stół.

W Uroczystość Bożego Ciała udostępnimy listę zgłoszonych kandydatów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Głosowanie i ustanowienie nowej rady przeprowadzimy w przyszłą niedzielę.

Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Medjugorie w terminie od 20 lipca do 1 sierpnia. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii lub u ks. Tomka. Informujemy także, że nie są potrzebne paszporty covidowe ani testy, bo wszelkie obostrzenia na chwilę obecną zostały zdjęte. 

Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień będzie ofiara na cele remontowe naszego kościoła.

Polecamy „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa” i „Tygodnik”, a szczególnie dostępny od dzisiaj najnowszy numer „Pielgrzyma”. W zakrystii jest również do nabycia specjalny dodatek do „Gościa Niedzielnego” o tajemnicy Eucharystii. Cena 12 zł.

Intencje 19.06.2022
Intencje 12.06.2022