Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (350 words)

Ogłoszenia 19.06.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

 XII Niedziela zwykła, 19.06.2022 

            Przeżywamy dzisiaj XII Niedzielę zwykłą w ciągu roku. Każda dzisiejsza Eucharystia nie będzie szczególnym dziękczynieniem za otrzymane w kończącym się roku duszpasterskim łaski, a szczególnie za sakrament bierzmowania, który przyjęło wczoraj 81 młodych parafian. 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby remontowe naszego kościoła.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o godz. 17.00 nieszpory z procesją oktawy Bożego Ciała w duchu dziękczynienia za kończący się rok duszpasterski, rok szkolny i katechetyczny. Po nabożeństwie zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne spotkanie w ogrodzie. Prosimy przynieść z sobą dar stołu.

W poniedziałek Mszę św. o godz. 18.00 odprawi o. Jarosław Kurek, benedyktyn z Irlandii, który był ochrzczony w naszej parafii.

Od poniedziałku do czwartku przed wieczorną Mszą św. będą procesje oktawy Bożego Ciała. W zakrystii mamy zapas płatków kwiatów dla dzieci biorących udział w procesji.

We wtorek o godz. 19.00 w kaplicy będzie ostatnia Msza św. w intencji pielgrzymów do Medjugorie.

W środę o godz. 18.00 będzie Msza św. wotywna o św. Józefie, ofiarowana również za wszystkich solenizantów miesiąca czerwca. Zapraszamy!

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę o godz. 12.30 w kaplicy będzie Msza św. z okazji złotego jubileuszu kapłaństwa ks. Józefa Jończyka – dla kolegów ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych.

W sobotę od godz. 10.00 w Turzy Śląskiej będzie regionalny dzień skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Na prośbę fundatorów informujemy, że w przyszłą niedzielę w krypcie katedry podczas Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamięci ks. Stanisława Sierli – wieloletniego duszpasterza akademickiego w Katowicach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i pięknego przeżywania Uroczystości Bożego Ciała, wszystkim zaangażowanym oraz naszym dobrodziejom.

W gablotce i na stronie internetowej parafii znajdziemy skład nowej Rady Duszpasterskiej naszej parafii. Zgłoszonych zostało tylko kilku kandydatów, więc powszechne wybory nie są konieczne. Pozostali kandydaci są - zgodnie ze statutem – mianowani z urzędu lub nadania.

Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień będzie ofiara na Stolicę Apostolską.

Polecamy „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”, „Tygodnik” oraz czerwcowego „Pielgrzyma”.

Nowa Duszpasterska Rada Parafialna
Intencje 19.06.2022