Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (386 words)

Ogłoszenia 06.11.2022

Ogłoszenia duszpasterskie
XXXII Niedziela Zwykła, 06.11.2022


W Kościele obchodzimy 32. Niedzielę zwykłą. W naszej parafii gościmy dzisiaj ks. Jacka Kocura, który od lat pracuje we Lwowie na Ukrainie. Razem z nim chcemy trwać na wspólnej modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego. Po Mszy św. możemy również materialnie wesprzeć remont parafialnego przedszkola.
Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na remont krypty katedry.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzisiaj o 17.00 różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu. Jeszcze do wtorku przed różańcem odczytamy wypominki za zmarłych zalecanych.
W miesiącu listopadzie powracamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, z okazją do spowiedzi, od godz. 17.00 do Mszy wieczornej. Prosimy parafian o prowadzenie modlitwy różańcowej na początku adoracji. Lista chętnych jest w zakrystii.
W każdy czwartek odbywa się całodzienna adoracja eucharystyczna w kaplicy.
W piątek 11 listopada, w Święto Niepodległości o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny. Ks. Arcybiskup Wiktor udziela nam na to święto dyspensy od piątkowego postu.
W najbliższych dniach odbędzie się trzecia seria spotkań formacyjnych przed bierzmowaniem. rodziców prosimy o wsparcie duszpasterzy i animatorów w formacji młodych.
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili kolejny Światowy Dzień Ubogich. Na prośbę ks. abp. Wiktora, członkowie parafialnych zespołów Caritas zbiorą przed kościołem ofiary na potrzeby ludzi dotkniętych ubóstwem energetycznym: brakiem prądu czy ogrzewania. Zebrane środki, przekazane do diecezjalnej Caritas, posłużą wsparciu osób i placówek będących w kryzysie. Ofiary można składać również poprzez portal zbiórkowy o nazwie „Dobrodaj” lub bezpośrednio, wpłacając je na konto katowickiej Caritas. W uwagi na osobny program „Dnia Ubogich” w przyszłą niedzielę wyjątkowo w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 14.30.
W następną niedzielę przypada również doroczny Dzień Muzyki Liturgicznej. W naszym kościele będzie to również dzień spotkania ze wspólnotą o nazwie: Mężczyźni św. Józefa.
Od Adwentu chcemy powrócić do tradycji odwiedzin duszpasterskich w parafii. Plan kolędy opublikujemy w każdy możliwy sposób w najbliższych dniach. Zgodnie z życzeniem Parafialnej Rady Duszpasterskiej kapłani udadzą się tylko do tych wiernych, którzy wyrażą taką chęć. Druki formularzy zaproszeń znajdziemy przy wyjściu z kościoła. Wypełnione druki prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii do niedzieli Chrystusa Króla, do 20 listopada. Zachęcamy też wszystkich obecnych w kościele do sąsiedzkiego apostolatu, aby zabrać formularze zgłoszeń dla swoich sąsiadów, którzy być może mają trudność w dotarciu do świątyni.
Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień będzie ofiara będzie na potrzeby archidiecezji.
Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, „Tygodnik” i „Pielgrzyma.”
 
 

Intencje 06.11.2022
Intencje 30-10-2022