Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (328 words)

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY Z NAZARETU: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

Kościół przypomina nam dziś ideał życia Świętej Rodziny z Nazaretu. Mając przed oczyma wszystkie treści kończącego się Roku Rodziny na tym wzorze opierajmy i budujmy życie naszych rodzin.

Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary.

Po Mszach św. udzielane jest dziś błogosławieństwo dzieciom i matkom w stanie błogosławionym. O godzinie 17.00 rodzinne kolędowanie. Szczególnie na nie zapraszamy rodziny, które przez ostatni rok tworzyły Żywy Różaniec Rodzin. Przyjdźmy, aby śpiewem, rozważaniem słowa Bożego uczcić Zbawiciela.  

 

W środę - 31 grudnia zapraszamy na godzinę 18.00 na ostatnią Mszę św. w 2014 roku. Zostanie wtedy podana statystyka parafialna i podsumowane najważniejsze wydarzenia minionego czasu w naszej parafii. Msza św. będzie sprawowana z formularza uroczystości Bożej Rodzicielki. Po Eucharystii nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne, w czasie którego odśpiewamy Te Deum laudamus, za co można w tym dniu zyskać odpust zupełny spełniając pozostałe jego warunki (Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.). Kancelaria parafialna 31 grudnia będzie nieczynna.

1 stycznia - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Pokoju a zarazem pierwszy czwartek miesiąca. Jest to święto nakazane. Msze św. będą sprawowane o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. Kolekta na seminarium duchowne w Katowicach.

W pierwszy piątek zapraszamy szczególnie seniorów na Mszę św. i spotkanie o godzinie 8.00, a w pierwszą sobotę również na godzinę 8.00 członków Żywego Różańca: na Mszę św., modlitwę różańcową i spotkanie opłatkowe.

Jak już informowaliśmy od przyszłej niedzieli obowiązywać będzie nowy harmonogram sprawowania Mszy świętych. W soboty i niedziele nie będzie Mszy św. o godzinie 6.30. Pozostałe godziny Mszy św. do wakacji bez zmian.

Odwiedziny kolędowe zostaną wznowione 2 stycznia. Termin dodatkowy - 24 stycznia.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu obchodów Świąt Narodzenia Pańskiego: księżom za posługę w konfesjonale, służbie ołtarza za posługę przy Ołtarzu, siostrze Weronice i Panu Tomaszowi za służbę w zakrystii, Panom i Rodzinom dekorującym naszą świątynię, Panią sprzątającym nasz kościół. Wszystkim Parafianom za życzenia przesyłane różnymi drogami przekazu informacji – dziękujemy. 

 

Za tydzień kolekta na cele parafialne.

Intencje Mszalne 28 grudnia 2014 – 4 stycznia 201...
Warsztaty muzyczne przed Sakrą Biskupów Pomocniczy...