Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (402 words)

Ogłoszenia 27.11.2022

Ogłoszenia duszpasterskie
I NIEDZIELA ADWENTU, 27.11.2022
Rozpoczynamy dzisiaj Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzisiaj o godz. 17.00 nieszpory I. niedzieli Adwentu oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.
Od poniedziałku rozpoczynamy Roraty na które serdecznie zapraszamy dorosłych i dzieci. W ciągu tygodnia spotykamy się o godz. 6.30, a w sobotę o 12.00. Aby lepiej przeżyć ten szczególny czas zabieramy z sobą lampiony. Podobnie jak w roku ubiegłym osoby, które chcą wspomóc fundusz roratni, mogą to uczynić składając swój dar do specjalnie przygotowanego kosza.
W środę o godz. 18.00 Msza św. w intencji solenizantów miesiąca listopada. Zapraszamy!
W czwartek 1. grudnia wznawiamy tradycję odwiedzin duszpasterskich w naszej parafii. Prawie 1000 rodzin pragnie przyjąć kapłana, aby się wspólnie pomodlić, porozmawiać i przyjąć błogosławieństwo domu.  W dni powszednie kolęda rozpoczyna się o godz. 16.00, a w soboty i niedziele o 15.00. W tym roku pójdziemy od najwyższych pięter do najniższych. Prosimy przygotować krzyż i wodę święconą. Woda święcona jest dostępna w holu przed kancelarią.
W I. czwartek grudnia modlimy się za powołanych oraz o nowe powołania do służby w Kościele.
W I. piątek o 8.00 Msza św. wynagradzająca Sercu Pana Jezusa oraz Litania. Po liturgii spotkanie seniorów naszej parafii w salce. Zapraszamy serdecznie! Z uwagi na roraty i kolędę, wyjątkowo nie będzie Mszy św. o 16.30.
W I. sobotę nowego miesiąca o godz. 8.00 Msza św. o Sercu Maryi z udziałem wspólnoty Żywego Różańca. Po Eucharystii różaniec wynagradzający i spotkanie zelatorów.
Również w najbliższą sobotę Dzieci Maryi, Ministranci oraz młodzież przygotowująca się do bierzmowania będą przeżywać swój adwentowy dzień skupienia. Rozpocznie się w kościele o godz. 10.30. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 członkowie ze wspólnoty Dzieci Maryi otrzymają medaliki Niepokalanej, a dwóch chłopców zostanie uroczyście włączonych do Wspólny Ministrantów.  Po Mszy św. młodych wraz z rodzicami zapraszamy do salki na agapę.
W zakrystii można się zaopatrzyć w zdrapki adwentowe. Zapraszamy!
W zakrystii znajduje się również lista dla osób chętnych do prowadzenia różańca w m-cu grudniu.
Przy wyjściach z kościoła są do zabrania medaliki Niepokalanej, jako dar Legionu Maryi z okazji przypadającego w dniu dzisiejszym wspomnienia Matki Bożej Cudownego Medalika.
W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 będzie Msza św. barbórkowa. Zapraszamy wszystkich górników oraz ich rodziny.
W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie można nabyć świece Caritas oraz opłatki wigilijne.
Dziękujemy za dzisiejszy dar materialny. W przyszłym tygodniu ofiara będzie na potrzeby parafii.
Polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Tygodnik” oraz listopadowy numer „Pielgrzyma”.
 

Intencje 27.11.2022
Stanowisko Rady Stałej KEP odnośnie medialnych zar...