Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (195 words)

Ogłoszenia 5.02.2023

Ogłoszenia duszpasterskie
V. niedziela zwykła, 5.02.2023

„Wy jesteście solą ziemi... Wy jesteście światłem świata”. Słowa z dzisiejszej Ewangelii to coś więcej niż wymagające wezwanie. Jezus chce pogłębić w nas ufność, że autentyczne życie wiary jest zaczynem przemieniającym nasz świat. Prośmy w tej Eucharystii o dar wewnętrznej przemiany, aby wszystkie nasze decyzje, zamiary i czyny przybliżały innych do królestwa Bożego.

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby parafii.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzisiaj o godz. 17.00 nieszpory niedzielne oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.
W środę o godz. 18.00 Msza Św. wotywna o Św. Józefie w intencji solenizantów miesiąca lutego. Zapraszamy!
W sobotę przypada wspomnienie NMP z Lourdes, a zarazem Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej w intencji chorych, a także w intencjach Wielkiej Nowenny Żywego Różańca. Modlitwa kościoła stacyjnego rozpocznie się o 11.15, po krótkiej konferencji będzie różaniec, a następnie Msza św. we wspomnianych intencjach.
Informujemy, że Bierzmowanie w naszej parafii będzie w Uroczystość Bożego Ciała, 8. czerwca o godz. 16.00. Sakramentu dojrzałości udzieli naszej młodzieży ks. abp Adrian Galbas.
Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. W przyszłą niedzielę ofiara będzie na potrzeby parafii.
Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, Tygodnik oraz najnowszy numer „Pielgrzyma”.

Intencje 5.02.2023
Pielgrzymka szlakiem włoskich świętych 12-23.07.20...