Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (377 words)

Ogłoszenia 12.02.2023

Ogłoszenia duszpasterskie
VI. niedziela zwykła, 12.02.2023

Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do Królestwa niebieskiego”. Jezus wzywa nas dzisiaj do sprawiedliwości, która sprowadza się do naszej odpowiedzi na wolę Boga wyrażoną w przykazaniach. Ta sprawiedliwość to „sprawa serca”, przemienionego i zaangażowanego w czynienie dobra. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie szczere pragnienie podążania za słowem Jezusa, aby nasze zaangażowanie w świecie przynosiło obfite owoce”.

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby naszej parafii.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzisiaj o godz. 17.00 niedzielne nieszpory oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.
We wtorek na godz. 19.00 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na kolejną katechezę w naszym kościele. Celebracja z udziałem dzieci komunijnych będzie w najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00.
W środę na wieczorną Mszę św. zapraszamy członków Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej. Po Eucharystii będzie spotkanie w salce.
W środę o godz. 19.00 Msza św. wspólnoty Odnowy w Duchu Św. z modlitwą wstawienniczą.
W najbliższy czwartek w naszym kościele odbędzie się Wieczernik z Królową Pokoju z Medjugorie. Czuwanie rozpocznie się o godz. 16.30. Będą świadectwa, modlitwa różańcowa, Msza św. o 18.00 z homilią ks. Jerzego Molewskiego z Ruchu Czystych Serc oraz adoracja prowadzona przez członków Wspólnoty dla Jezusa i Maryi. Na zakończenie o godz. 21.00 będzie indywidualne błogosławieństwo kapłańskie. Naszych gości będziemy mogli wesprzeć ofiarą materialną. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej.
W czwartek w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy młodych na godz. 17.15 do wspólnej modlitwy różańcowej w czasie której będzie okazja do spowiedzi świętej. O godz. 18.00 Msza Św. w kościele, po niej spotkanie w salce.
W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie również spotkanie dla lektorów. Zapraszamy.
W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a wszystkich seniorów zapraszamy na spotkanie w salce.
W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi ks. Wojciech Bartoszek, krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych. Przygotuje nas na wielkopostny Dzień Chorego, który odbędzie się w sobotę 25. lutego.
Zbliża się Wielki Post. Zdrapka Wielkopostna od dziś do nabycia u ministrantów. Ofiary będą przeznaczone na zakup nowych strojów liturgicznych.
Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. W przyszłą niedzielę ofiara będzie na cele remontowe naszego kościoła, a w szczególności na malowanie wnętrza świątyni.
Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego”, „Pielgrzyma” i Tygodnik.

Intencje 12.02.2023
Intencje 5.02.2023