Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (124 words)

JONASZ

JONASZ

Twórcy megawidowisk „Franciszek- wezwanie z Asyżu”  oraz „Exodus”  w 10. rocznicę powstania oblackiej wspólnoty młodzieżowej NINIWA zapraszają na musical „Jonasz” – będący sceniczną adaptacją biblijnej Księgi Jonasza. Premiera musicalu w katowickim Spodku odbędzie się 17 lutego 2015 r. o godz. 18.30. Biblijna historia „Jonasza” w musicalowej interpretacji będzie dynamicznym, pełnym przekornego humoru przedstawieniem. Przesłanie musicalu jakim jest m.in. wezwanie do nawrócenia korespondować będzie z II częścią wieczoru, podczas której na płytę  Spodka wprowadzony zostanie Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz odbędzie się koncert ks. Jakuba Bartczaka-charyzmatycznego rapera, połączony z prezentacją kościelnych ruchów, stowarzyszeń i duszpasterstw działających na rzecz młodzieży.        
Zapraszamy dorosłych oraz katechizowaną młodzież wraz z rodzinami i katechetami na wspólne przeżycie „Ostatków” w Spodku. 
Bilety do nabycia w naszej kancelarii parafialnej oraz na Ticketpro. 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie, III niedziela zwykła
Intencje Mszalne, 18.01 - 25.01