Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (330 words)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19 IV 2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19 IV 2015 - III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

"Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie (…) Wy jesteście świadkami tego". Niech udział w niedzielnej Eucharystii wzmocni świadectwo naszego życia, które dajemy wobec świata o Chrystusie Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym.

Darem materialnym wspieramy dziś parafialne inwestycje remontowe.

Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Z tej okazji w naszej parafii trwa Kiermasz Biblijny, w czasie którego można nabyć różne egzemplarze Pisma św., a także inne ciekawe pozycje książkowe o tematyce biblijnej. Niektóre mogą stać się pięknym prezentem z okazji Pierwszej Komunii św. O godzinie 17.00 nabożeństwo Słowa Bożego.

Również przez cały tydzień w naszym kościele będą organizowane spotkania o tematyce biblijnej:

- codziennie o 17.30 rozważanie Słowa Bożego

- poniedziałek - Paschalna Szkoła Modlitwy - po Mszy św. wieczornej w kościele. Kolejne spotkanie o modlitwie i z modlitwą poprowadzi o. dr Michał Śliż, proboszcz parafii dominikańskiej na temat Modlitwa na wzór św. Dominika. Poprzednią konferencję można zobaczyć na parafialnej stronie internetowej.

- wtorek - Krąg Biblijny - godz. 18.45 w salce

- środa - nabożeństwo Drogi Światła - po Mszy wieczornej w kościele

- czwartek - medytacja nad Słowem Bożym - w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu

- piątek - konferencja Nawrócenia w Biblii - po Mszy wieczornej

 

W środę grupa Odnowy w Duchu św. zaprasza na Mszę św. z modlitwą wstawienniczą o godzinie 19.00.

W czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, a w sobotę święto św. Marka Ewangelisty. Nabożeństwo o urodzaje zostanie odprawione po porannej Eucharystii.

W piątek zapraszamy wszystkie osoby, które zadeklarowały chęć przyjęcia pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 na wieczorną Eucharystię i spotkanie w salce.

Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje dla parafian pielgrzymkę do Górki Klasztornej, Lichenia, Pniew i Kalisza w dniach 28-30 kwietnia. Zgłoszenia w kancelarii.

 

Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby parafii.

 

Gość Niedzielny pisze o problemie genetycznych manipulacji, rozmawia z Robertem Chojnackim o jego nawróceniu i Wojciechem Mannem o miłości do muzyki oraz pisze o rybnickim, międzynarodowym marszu z modlitwą o pokój.

Paschalna Szkoła Modlitwy - Modlitwa na wzór św. D...
Intencje Mszalne - 19-26 kwietnia 2015