Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (303 words)

Ogłoszenia parafialne, 3 maja 2015 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Chrystus - Krzew winny gromadzi nas na Eucharystii,
bo chce, jak latorośl swoim owocom, przekazywać swoje dary.
Pozwólmy Mu na to, a wtedy sami owoc obfity przyniesiemy jako gorliwi uczniowie Pana.

 

Kolekta niedzielna jest przeznaczona na seminarium duchowne.

 

    Nabożeństwo majowe o godzinie 17.00. W tygodniu zapraszamy na nie o godzinie 17.30.

   Jutro obchodzimy wspomnienie św. Floriana, patrona naszej Archidiecezji, w środę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, a w piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (uroczystość znosi obowiązek piątkowej wstrzemięźliwości od mięsa).

   W poniedziałek - Paschalna Szkoła Modlitwy. Zapraszamy na nią po wieczornej Eucharystii. Spotkanie poprowadzą bracia z zakonu kapucynów.

    Od wtorku do końca czerwca, codziennie o godzinie 20.00, będzie możliwość uczestnictwa w naszym kościele w modlitwie różańcowej zwanej nowenną pompejańską.

    Próby przed uroczystością Pierwszej Komunii św. w poniedziałek i środę o godzinie 16.00. Spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin w sobotę o godzinie 9.00.

    W piątek swoje spotkanie formacyjne mają Kandydaci do sakramentu bierzmowania. Początek o godz. 18:40. 

   W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.00 odbędzie się w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii św. Zbiórka dzieci i rodziców o godzinie 10.45 przed kościołem.

    Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

    22 maja w Centrum Kultury Katowice przy pl. Sejmu Śląskiego o godzinie 19.00 odbędzie się przedstawienie Face to Face w wykonaniu Ballet Magnificat ze Stanów Zjednoczonych. Występ jest formą wsparcia budowy żłobka w Katowicach przez stowarzyszenie PoMOC. Bilety są do nabycia w internecie (Ticketportal.pl) i w kasie CKK.

    Gość Niedzielny pisze o trwającej kampanii wyborczej, o nadaniu kościołowi w Bogucicach tytułu bazyliki mniejszej i o rodzinie naszych Parafian zaangażowanych w Pomoc Maltańską. Polecamy też Małego GN i Tygodnik Parafialny.

 

Kim Jesteś? Kim jestem? O modlitwie słów kilka...
Intencje mszalne, 03.05. - 10.05.2015