Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (442 words)

Ogłoszenia parafialne, 10 maja 2015 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Liturgia słowa ukazuje nam dzisiaj prawdę, że każdy z nas jest w oczach Boga „umiłowanym”.
Bóg na dowód swej miłości zsyła nam na ziemię Jednorodzonego Syna jako Zbawiciela.
Kto przyjmuje Jego Syna jako Zbawcę, okazuje Bogu, że Go kocha „zna” i „miłuje”.
Ten, kto trwa w łączności z Jezusem potrafi żyć miłością Bożą i rozsiewa ją wokół swego otoczenia.

 

 

Kolektę przeznaczamy na potrzeby parafii.

 A przed kościołem można złożyć ofiarę na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Dziś nasza parafia przeżywa uroczystość Pierwszej Komunii św. Nabożeństwo majowe, szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, o godzinie 17.00. W tygodniu zapraszamy na majowe o godzinie 17.30.

   Dzieci komunijne ufundowały dla parafii nieszporniki, serdecznie im za to dziękujemy, a w ramach "białego tygodnia" zapraszamy dzieci z rodzicami na Msze św. o godzinie 18.00.
 

   W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje zwane Dniami Krzyżowymi. Modlić się będziemy w tej intencji przy krzyżu misyjnym (w razie niepogody w kościele) o godzinie 17.30.

  W poniedziałek - Paschalna Szkoła Modlitwy. Zapraszamy na nią po wieczornej Eucharystii. Rozważania i modlitwę poprowadzi o. Euzebiusz Skorupa, franciszkanin z Chorzowa-Klimzowca.

   Codziennie o godzinie 20.00 jest możliwość uczestnictwa w naszym kościele w nowennie pompejańskiej.

   W środę zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Początek o godz. 17.30 nabożeństwem majowym, Eucharystia, modlitwa różańcowa, procesja i apel jasnogórski. Prosimy zabrać ze sobą świece.

   Od piątku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha św. Będziemy ją odmawiać w ramach nabożeństw majowych. Również w piątek - trzeci w miesiącu - Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem o godzinie 15.00, a wieczorna Msza św. w intencji zmarłych w ostatnim miesiącu parafian i za zmarłych zalecanych.

   Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godzinie 11.00 trójka dzieci przystąpi do Wczesnej Komunii św. Kolekta, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, na dokończenie remontu kościoła.

   Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, osoby chętne do przygotowania jednego z ołtarzy prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

   Jak co roku, z okazji Dnia Dziecka, w ogrodach kurialnych organizowane jest spotkanie dla dzieci. Wszystkich chcących wspomóc to dzieło prosimy o przyniesienie maskotek. Natomiast Boskie Kolonie organizowane przez ks. Rafała na Kaszubach można wesprzeć składając artykuły spożywcze, chemiczne, sprzęt sportowy (więcej szczegółów na plakatach w gablotkach i Tygodniku Parafialnym). Dary na obie imprezy można składać do przygotowanego kosza stojącego obok chrzcielnicy do dnia 24 maja.

   Gość Niedzielny pisze Duchu św. i Jego działaniu w Kościele, o kapłańskiej Golgocie w Dachau i o umorzeniu sprawy prof. Chazana. A nasz miesięcznik Pielgrzym relacjonuje ostatnie wydarzenia z życia parafii.

Intencje mszalne, 10.05. - 17.05.2015
Kim Jesteś? Kim jestem? O modlitwie słów kilka...