Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (363 words)

27.12.2020 Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, 27 grudnia 2020

 

 

 

Liturgia Kościoła wprowadza nas dzisiaj w ciszę nazaretańskiego domu, we wspólnotę życia Jezusa, Maryi i Józefa. Stawia przed nami wzór rodziny pełnej miłości i bojaźni Bożej. W niej właśnie Jezus wzrastał w latach, nabierając mądrości umysłu i mocy Ducha. Niech Święta Rodzina będzie natchnieniem prawdziwie chrześcijańskiego życia w naszych rodzinach. Módlmy się dzisiaj o dar miłości i Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin”.

 

 

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj o godz. 17.00 nieszpory kolędowe w naszych rodzin oraz adoracja N. Sakramentu.

 

W poniedziałek przypada Święto św. Młodzianków. Msza św. w intencji dzieci, z tradycyjnym błogosławieństwem, o godz. 16.30.

 

W środę o godz. 17.00 różaniec z nowenną o ustanie pandemii.

 

W czwartek zakończymy Stary Rok. Z uwagi na ogłoszoną w Sylwestra godzinę policyjną, Msza św. dziękczynno-przebłagalna na zakończenie roku kalendarzowego będzie wyjątkowo o godz. 17.00. Będzie to Msza już z Wigilii Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki, ponieważ jest to tzw. święto nakazane.

 

W pierwszym dniu Nowego Roku przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą w porządku niedzielnym, także o 14.30.

 

W pierwszą sobotę stycznia o 7.40 medytacja, o 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi z udziałem Żywego Różańca oraz różaniec wynagradzający.

 

KOLĘDA 2021:

 

Ponieważ w czasie pandemii niemożliwe są tradycyjne odwiedziny duszpasterskie, w okresie Bożego Narodzenia za mieszkańców poszczególnych ulic ofiarujemy Msze św. o godz. 18.00. Kalendarz ”duchowej kolędy” znajdziemy w gablotkach, w Pielgrzymie oraz w Internecie.

 

Przed Mszą wieczorną, na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu która w naszym kościele ma miejsce codziennie od godz. 17.00, będzie krótka modlitwa za parafian zakończona błogosławieństwem sakramentalnym. W czasie adoracji zawsze jest spowiedź.

 

Do kościoła można przynieść wodę do poświęcenia, a pobłogosławioną kredę będzie można zabrać do domu dla dokonania tradycyjnego zapisu.

 

Przypominamy, że wszystkie Msze św. wieczorne w ciągu tygodnia są transmitowane przez Internet. Msze św. niedzielne i świąteczne transmitujemy o godz. 11.00, nieszpory o 17.00.

 

Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. W Nowy Rok ofiara będzie na Seminarium Duchowne, a w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii.

 

Na stoliku przy zakrystii znajdziemy nowego Gościa Niedzielnego – jest to numer świąteczny, podwójny, w cenie 10 zł. Mamy też Tygodnik oraz grudniowy numer „Pielgrzyma”.

 

Transmisje internetowe
27.12.2020 Intencje Mszy świętych