Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (236 words)

03.01.2021 Ogłoszenia Duszpasterskie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 2 stycznia 2021

 

 

 

Gromadzimy się w naszym kościele w drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Złączmy się we wspólnej modlitwie jeszcze raz dziękując za wielką tajemnicę wiary, o której powie nam dzisiejsza Ewangelia. W tę pierwszą niedzielę nowego roku kalendarzowego prośmy o potrzebne łaski dla siebie i bliskich, pamiętając również o wszystkich ludziach chorych i osamotnionych.

 

 

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby naszej parafii.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj o godz. 17.00 nieszpory kolędowe oraz adoracja.

 

W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą w porządku niedzielnym, nieszpory z adoracją w intencji misji o godz. 17.00. Kolekta na misje.

 

W tym roku ze względu na sytuację pandemii 6 stycznia niestety nie odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli. Organizatorzy zapraszają jednak tego dnia do wzięcia udziału w edukacyjnej grze miejskiej "Posłańcy Trzech Króli". Więcej informacji znajdziemy na stronie: orszakkatowice.pl

 

Od poniedziałku wznawiamy wieczorne Msze św. kolędowe w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Już od godz. 17.00 w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu, z okazją do spowiedzi, zakończona modlitwą kolędową i uroczystym błogosławieństwem sakramentalnym. Kalendarz „duchowej kolędy” znajdziemy w gablotkach, w Pielgrzymie oraz w Internecie. Do kościoła przynosimy wodę do poświęcenia, a pobłogosławioną kredę zabieramy z sobą dla dokonania tradycyjnego zapisu. Bóg zapłać za ofiary składane w kościele z okazji kolędy.

 

Dziękujemy też za dzisiejszy dar materialny. W przyszłą niedzielę ofiara będzie na parafię.

 

Na stoliku przy zakrystii znajdziemy Małego Gościa Niedzielnego, Tygodnik oraz grudniowy numer „Pielgrzyma”.

   

03.01.2021 Intencje Mszy świętych
Transmisje internetowe