Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (215 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 07.02.2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

V. Niedziela Zwykła, 7 lutego 2021

 

 

 

W kolejną niedzielę roku liturgicznego pragniemy spotkać się z Chrystusem, który uzdrawiał chorych i uwalniał ludzi od złego. Dzisiaj również doświadczamy marności tego świata i kruchości naszego życia, więc z wiarą otwórzmy się na miłosierną obecność Jezusa w Najświętszej Eucharystii.

 

 

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby archidiecezji. Przy wyjściu z kościoła możemy też wesprzeć dzieła prowadzone przez Siostry Maryi Niepokalanej.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj o godz. 17.00 nieszpory i adoracja.

 

W środę o 17.00 różaniec i nowenna o ustanie pandemii. O godz. 18.00 Msza św. wotywna o świętym Józefie w intencjach Kościoła i za solenizantów miesiąca lutego.

 

Na stronie internetowej naszej parafii znajdziemy informacje ks. Arcybiskupa na temat przeżywanego obecnie w Kościele Powszechnym Roku Świętego Józefa.

 

W czwartek przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i kolejny Światowy Dzień Chorego. W intencji chorych parafian ofiarujemy adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą w ich intencji /z transmisją internetową/ oraz Mszę św. o godz. 18.00.

 

Przypominamy, że przez Internet transmitujemy wieczorne Msze św. w tygodniu, niedzielną Eucharystię o 11.00, nieszpory niedzielne oraz adorację z różańcem o 17.00 w każdą środę.

 

Dziękujemy za dzisiejszy dar materialny. W przyszłą niedzielę ofiara będzie na potrzeby parafii.

 

Na stoliku przy zakrystii znajdziemy nowego „Gościa Niedzielnego”, „Tygodnik” oraz styczniowy numer „Pielgrzyma”. Nowy „Pielgrzym” ukaże się za tydzień.

 

 

 

07.02.2021 Intencje Mszy świętych
Dekret w sprawie odpustów na rok św. Józefa