Ogłoszenia duszpasterskie

 

21 lutego 2021, I Niedziela Wielkiego Postu

 

 

 

U progu okresu czterdziestu dni przygotowania do Świąt Wielkanocnych patrzymy na Jezusa, który własnym przykładem uświęca czas postu i podejmuje walkę z szatanem. On nam w wierze przewodzi i prowadzi nas do wieczystej Paschy.”

 

 

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na cele remontowe naszego kościoła i na ogrzewanie.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym oraz adoracja NS.

 

W ciągu tygodnia codziennie od 17.00 do Mszy wieczornej adorujemy Najświętszy Sakrament i jest okazja do spowiedzi.

 

W środę o 17.00 różaniec i nowenna o ustanie pandemii. Wieczorna Msza Św. jest w intencji Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej.

 

W piątek Droga Krzyżowa po Mszy o godz. 8.00 oraz o 17.15, a chwilę przed wieczornym nabożeństwem czytamy tradycyjne zalecki/wypominki, pamiętając o zmarłych. Kartki do zalecek znajdziemy przy wyjściu z kościoła. Wieczorną drogę krzyżową będziemy transmitować przez Internet.

 

Od przyszłej niedzieli w naszej parafii będziemy przeżywali rekolekcje wielkopstne. Przez cztery kolejne niedziele zaproszeni kapłani wygłoszą nam Słowo Boże. W nabliższą niedzielę naszym duchowym przewodnikiem będzie ks. dr hab. Damian Bednarski, postulator procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego ks. Franciszka Machy. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji.

 

Na stronie internetowej naszej parafii znajdziemy również informacje o internetowych rekolekcjach organizowanych w różnych miejscach archidiecezji.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary. W przyszłą niedzielę ofiara będzie na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem będzie zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

 

Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, lutowy numer „Pielgrzyma” oraz Tygodnik.