Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (241 words)

7.03.2021 Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 

7 marca 2021,  III Niedziela Wielkiego Postu

 

Gromadzimy się w kościele w III. Niedzielę Wielkiego Postu. Przeżywamy zarazem nasze doroczne rekolekcje. Witamy pośród nas ks. Krzysztofa Bielawnego, ojca duchownego Seminarium Duchownego w Elblągu i prosimy o dar rekolekcyjnego słowa.

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby parafii.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym ks. Krzysztofa oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę o 18.00 będzie Msza św. w intencji solenizantów miesiąca marca.

Od najbliższej środy w ramach adoracji przed wieczorną Mszą św. będzie nowenna do św. Józefa. 

W piątek po Mszy o godz. 8.00 oraz o 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Przed wieczornym nabożeństwem odczytamy tradycyjne zalecki/wypominki za zmarłych.

W piątek o 19.00 w kościele spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

W sobotę w naszym kościele będzie modlitwa Żywego Różańca w ramach tzw. Kościoła Stacyjnego Wielkiej Nowenny. O godz. 11.00 konferencja i różaniec, o 12.00 Msza św.

W przyszłą niedzielę rekolekcyjne Słowo Boże wygłosi ks. kanclerz Jan Smolec. 

Na stronie internetowej naszej parafii znajdziemy Apel o poszanowanie niedzieli jako dnia wolnego od pracy w 1700 rocznicę dekretu cesarza Konstantyna I Wielkiego oraz zaproszenie na hybrydowy dzień otwarty w Zespole Katolickich Szkół Ogólnokształcących w Katowicach.

Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. W przyszłą niedzielę ofiara na cele remontowe naszego kościoła.

Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Apostolstwo Chorych”, lutowy numer „Pielgrzyma” oraz Tygodnik. Polecamy również specjalny dodatek do Gościa o św. Józefie. Jest dostępny w zakrystii, cena 9 zł.

 

Intencje Mszy Świętych 14.03.2021
7.03.2021 Intencje Mszy świętych