Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

Przegląd Przegląd Szukaj Szukaj Do góry Do góry
Szczegóły pliku
Pielgrzym 247 - marzec 2020 Pielgrzym 247 - marzec 2020 HOT
(3 głosów)

Drodzy Czytelnicy,

po raz pierwszy w historii Pielgrzyma drukowane wydanie naszego miesięcznika nie miało okazji trafić do rąk wielu z Was. Dzień po przywiezieniu z drukarni w życie weszły zarządzenia ks. Arcybiskupa o ograniczeniach w sprawowaniu nabożeństw i usilna zachęta do pozostawania w domach dla własnego i innych bezpieczeństwa – rozpoczęliśmy w wielu sferach e-życie i w trybie online. Tak też jest z Pielgrzymem.

Po raz pierwszy też wydanie elektroniczne nie jest kolorową kopią swojego papierowego pierwowzoru – to zaskakujące, ale numer zanim trafił do rąk Czytelników już się w pewnej części zdezaktualizował. Wszystkie ogłoszenia, zaproszenia musieliśmy przystosować do nowej sytuacji.

Na szczęście jest sporo materiałów, na które groźny wirus wpływu nie miał i z nadzieją, że uznacie je za interesujące, zachęcamy do lektury:

W obszernym fotokalendarium z wizytacji kanonicznej, poza kroniką rozlicznych spotkań, zamieściliśmy fragmenty homilii ks. bp. Marka.

Wróciliśmy ubiegłorocznych rekolekcji wielkopostnych i niepublikowanego jeszcze słowa ks. Piotra Brząkalika o prawdzie, emocjach i nowej perspektywie.

Annunciata to z kolei malarsko-poetycka propozycja refleksji na Zwiastowanie Pańskie.

Niezwykłe świadectwo p. Andżeliki Gogol to owoc kolejnego spotkania w ramach Akademii Kobiecości.

Mamy nadzieję, że w tym trudnym czasie znajdzie się także chwila dla Pielgrzyma i mimo przeszkód obydwa wydania, choć może z opóźnieniem, dotrą do naszych drogich Czytelników.

Redakcja

Szczegóły

Wersja:
Wielkość3.47 MB
Pobrany364
Język
Licencja
Autor
Strona www
Cena
Dodany2020-03-22
Dodany przezPielgrzym
Data modyfikacji
Zmieniony przez

Pobierz