Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

Przegląd Przegląd Szukaj Szukaj Do góry Do góry
Szczegóły pliku
Pielgrzym 250 - czerwiec 250 Pielgrzym 250 - czerwiec 250 HOT
(0 głosów)

Drodzy Czytelnicy!

Z radością wróciliśmy do drukowanego życia i po dwóch numerach wydanych tylko w formie elektronicznej można znowu wziąć do ręki Pielgrzyma w formie papierowej. Ale to pełnokolorowe wydanie na naszej parafialnej stronie cieszy nas nie mniej.

Ze względu na naszych wiernych Czytelników, którzy nie zawsze mają dostęp do Internetu, postanowiliśmy do aktualnego wydania dodać również wybrane artykuły z kwietniowego i majowego e-numery, jak również zamieścić pełne kalendarium życia parafii w ostatnich 3 miesiącach.

Czerwcowe numery zwykle przynosiły relacje z I Komunii św. i choć w tym roku wyglądają one inaczej - przeżywane w małych rodzinnych grupach - tradycji stało się zadość: publikujemy wzruszające teksty rodziców dziewczynek, które jako pierwsze w parafii przystąpiły do Wczesnej Komunii św. 

Polecamy również krótki - jak na dostępne bogactwo materiałów - rys historyczny różnych form, postaw przyjmowania Komunii św. 

Zwracamy uwagę na ciekawy tekst ks. Bernarda Jośko o św. Janie Neumannie, zainspirowany wcześniejszym artykułem ks. Rafała Kacy, który zresztą i tym razem dzieli się krótkim słowem uzupełniającym materiał naszego byłego Proboszcza Seniora.

Nadeszło lato, choć w tym roku na pewno będzie ono mniej beztroskie niż w latach ubiegłych. Niemniej wszystkim Czytelnikom życzymy zdrowego, bezpiecznego i udanego - na miarę obecnych możliwości - odpoczynku i... do "spotkania na łamach" na przełomie lipca i sierpnia w wydaniu wakacyjnym :)

Redakcja

Szczegóły

Wersja:
Wielkość5.23 MB
Pobrany429
Język
Licencja
Autor
Strona www
Cena
Dodany2020-06-21
Dodany przezPielgrzym
Data modyfikacji
Zmieniony przez

Pobierz