Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

Przegląd Przegląd Szukaj Szukaj Do góry Do góry
Szczegóły pliku
Pielgrzym 251-252 - lipiec-sierpień 2020 Pielgrzym 251-252 - lipiec-sierpień 2020 HOT
(0 głosów)

Drodzy Czytelnicy,

wakacyjny numer Pielgrzyma jest jak zawsze podwójny: lipcowo-sierpniowy. Okładka nawiązująca do trwających w tym okresie żniw nie jest przypadkowa - zachęca do sięgnięcia do słowa ks. bp. Grzegorza Olszowskiego wygłoszonego w naszym kościele 12 lipca. Poza tym polecamy:

- refleksję o Eucharystii ks. Jana Smolca "Oto Wielka Tajemnica Wiary". Czytelnicy kwietniowego wydania internetowego mieli już okazję zapoznać się z tym tekstem, który jest zapisem pierwszej i jedynej w tym roku wielkopostnej nauki rekolekcyjnej. W naszych "koronawirusowych powtórkach" w numerach drukowanych pozostawiliśmy ten tekst właśnie na wakacje, by raz jeszcze wybrzmiał przy okazji przypadającego w 6 sierpnia święta Przemienienia Pańskiego, do którego odnosi się ks. Rekolekcjonista;

- garść "czeskich wieści" od ks. Rafała Kacy, przed którym duże wyzwania;

- zamyślenie Kamili Falińskiej nad poezją ks. Arkadiusza Wuwera;

- i niebieska ciekawostka z cyklu "Czy wiesz..."

Życzymy miłej i owocnej lektury oraz udanego wypoczynku :)

Redakcja

Szczegóły

Wersja:
Wielkość3.79 MB
Pobrany378
Język
Licencja
Autor
Strona www
Cena
Dodany2020-08-04
Dodany przezPielgrzym
Data modyfikacji
Zmieniony przezPielgrzym

Pobierz