Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

Przegląd Przegląd Szukaj Szukaj Do góry Do góry
Szczegóły pliku
Pielgrzym 253 - wrzesień 2020 Pielgrzym 253 - wrzesień 2020 HOT
(1 głos)

Drodzy Czytelnicy,

oddajemy do Waszych wirtualnych rąk wrześniowy numer Pielgrzyma, a wszystkim, którzy wolą poczuć gładkość papieru i chcą być niezależnymi od ekranu, polecamy wersję drukowaną :)

Wakacje za nami, ale w numerze jeszcze wakacyjne akcenty,  choć nie tak obszerne, bo po raz pierwszy od dziesięcioleci nie odbyła się tradycyjna parafialna pielgrzymka na górę św. Anny, a i nasz odpust był nieco skromniejszy.

Za to serdecznie polecamy bardzo ciekawą rozmowę z ks. Rafałem Bogackim, przed którym nowe francuskie wyzwania. 

Jest też zapowiadany wcześniej tekst o postawach w czasie przyjmowania Komunii św., który wpisuje się w przeżywany rok duszpasterski poświęcony Eucharystii, i w aktualną dyskusję okołokoronawirosową.

Jako swego rodzaju rekompensatę za relację z sierpniowej pielgrzymki kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej proponujemy kilka słów o historii pielgrzymek stanowych do tego bliskiego nam sanktuarium.

Niedawne święto Podwyższenia Krzyża świętego wiedzie nas na niezwykłe góry krzyży.

A w cyklu: Czy wiesz, że - przyglądamy się sykomorze. 

Przed zbliżającym się Światowym Dniem Osób Starszych zwracamy uwagę i zachęcamy do refleksji nad  "Błogosławieństwami starego człowieka". 

Wszystkim życzymy owocnej lektury

Redakcja

Szczegóły

Wersja:
Wielkość3.38 MB
Pobrany288
Język
Licencja
Autor
Strona www
Cena
Dodany2020-09-22
Dodany przezPielgrzym
Data modyfikacji
Zmieniony przez

Pobierz