Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

Przegląd Przegląd Szukaj Szukaj Do góry Do góry
Szczegóły pliku
Pielgrzym 255 - listopad 2020 Pielgrzym 255 - listopad 2020 HOT
(1 głos)

Drodzy Czytelnicy,

zapraszamy do lektury listopadowego numeru, który niestety - podobnie jak w pierwszych miesiącach pandemii - zmuszeni jesteśmy wydać tylko w formie elektronicznej. Żałujemy, ze względu na tych parafian, którzy nie mają dostępu do Internetu. Prosimy zatem i zachęcamy - jeżeli ktoś miałby możliwość wydrukowania takiego egzemplarza, by podzielił się wydrukiem z sąsiadem, znajomym... To prosta, ale jakże miła forma pomocy. 

A w tym numerze polecamy tekst o odpustach, słowo papieża Franciszka na Uroczystość Chrystusa Króla, adwentową refleksję abpa Damiana Zimonia. Na szare listopadowe dni polecamy garść humoru w anegdotach z życia Jana XXIII - nie bez przyczyny nazwanego Papieżem uśmiechu.

Życzymy przyjemnej lektury,

Redakcja Pielgrzyma

 

Szczegóły

Wersja:
Wielkość3.37 MB
Pobrany389
Język
Licencja
Autor
Strona www
Cena
Dodany2020-11-14
Dodany przezPielgrzym
Data modyfikacji
Zmieniony przezPielgrzym

Pobierz