Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

Przegląd Przegląd Szukaj Szukaj Do góry Do góry
Szczegóły pliku
Pielgrzym 256 - grudzień 2020 Pielgrzym 256 - grudzień 2020 HOT
(0 głosów)

Drodzy Czytelnicy,
wróciliśmy w grudniu wydaniu papierowym, ale oczywiście nie może zabraknąć pełnokolorowej wersji elektronicznej.

W poszerzonym, bo 16 stronicowym, numerze przygotowaliśmy ciekawe – mamy nadzieję – materiały, w tym kilka nowych cykli. Przede wszystkim artykuły naszych wikariuszy: ks. Szymona Melerowicza i ks. Mateusza Krupy. W pierwszym ks. Szymon odpowiada na pytanie: Czy po Wcieleniu można dotykać Ciało Pana Jezusa. Ks. Mateusz proponuje odkłamywanie historii Kościoła.
Uwagę seniorów, ale nie tylko (!), zwracamy na refleksje Z Bogiem w jesień życia, które będą przygotowywane przez p. Helenę Hrapkiewicz, od lat zaangażowaną w sprawy seniorów. Modlitwa, którą cytuje na „dobry początek” jest swoistym drogowskazem dla wszystkich osób, niezależnie od wieku.

Poza tym w numerze znajdziemy ciekawe Wieści z Francji ks. Rafała Bogackiego, a także rozwiązanie kolejnej zagadki w serii Czy wiesz, że – tym razem: figi z makiem. Dla naszych ministrantów miłą pamiątką będą ich „pandemiczne” zdjęcia z patronalnej uroczystości.

Wszystkim Czytelnikom życzymy błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku oraz ...przyjemnej lektury!
Redakcja

Szczegóły

Wersja:
Wielkość3.94 MB
Pobrany593
Język
Licencja
Autor
Strona www
Cena
Dodany2020-12-27
Dodany przezPielgrzym
Data modyfikacji
Zmieniony przez

Pobierz