Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

Przegląd Przegląd Szukaj Szukaj Do góry Do góry
Szczegóły pliku
Pielgrzym 257 - styczeń 2021 Pielgrzym 257 - styczeń 2021 HOT
(0 głosów)

Drodzy Czytelnicy,
nowy rok..., nowy numer..., cieszymy się, że trochę obszerniejszy. Mamy nadzieję, że styczniowa lektura będzie przyjemna i wzbogacająca.

Polecamy materiały naszych bliskich i trochę dalszych współpracowników – tym razem wiadomościami z czeskiej farnosti dzieli się oczywiście ks. Rafał Kaca.

W tym miesiącu staraliśmy się w szczególny sposób pamiętać o naszych Seniorach – babciach i dziadkach, którzy obchodzili swoje święta. Dla nich specjalne słowo w cyklu Z Bogiem w jesień życia, refleksja babci i przesłanie papieża Franciszka.

Ksiądz Mateusz proponuje „odkłamane” spojrzenie na krucjaty – do dziś wzbudzające wiele emocji i nieporozumień.

Na nasze łamy wraca p. Maria Rabsztyn w swoim znanym już wcześniej cyklu: Rozmowy z psychologiem. Tym razem podpowiada jak w tych trudnych czasach zachować stoicki spokój.

A ciekawym, co łączy święto Matki Bożej Gromnicznej z Dniem świstaka polecamy kolejny odcinek serii Czy wiesz…

Życzymy miłej lektury,

Redakcja

 

Szczegóły

Wersja:
Wielkość3.6 MB
Pobrany205
Język
Licencja
Autor
Strona www
Cena
Dodany2021-01-24
Dodany przezPielgrzym
Data modyfikacji
Zmieniony przezPielgrzym

Pobierz