Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

Przegląd Przegląd Szukaj Szukaj Do góry Do góry
Szczegóły pliku
Pielgrzym 258 - luty 2021 Pielgrzym 258 - luty 2021 HOT
(0 głosów)

Drodzy Czytelnicy,

cieszymy się, że lutowy numer Pielgrzyma kolejny raz udało nam się przygotować w poszerzonym wydaniu – 16 stron ciekawych – mamy nadzieję – materiałów z kraju i zagranicy, dotyczących teraźniejszości i historii, spraw duchowych i tych bliższych ciału, poważnych i żartobliwych. Jednym słowem pełna różnorodność.

Ks. Szymon zwraca naszą uwagę na wagę trwałości Tradycji. Ks. Mateusz w swoim cyklu poświęconym trudnym wydarzeniom w historii Kościoła, w czeście poświęconej krucjatom proponuje szersze spojrzenie na tło historyczne tych wydarzeń.

Po styczniowej czeskiej relacji, w lutym - francuskie wieści od ks. Rafała Bogackiego. Tym razem garść ciekawych duszpasterskich refleksji kończy prawdziwa historia „z dreszczykiem”.

Pani Maria Rabsztyn prowadzi nas o krok dalej na drodze odnajdywania spokoju, siły i odporności, a wybór cytatów z dzieł kolejnego stoika – Epikteta – dodatkowo dają… do myślenia.

W cyklu Czy wiesz, że… poznajemy symbolikę granatu, w której znajdujemy sporo religijnych, biblijnych akcentów. W numerze nie brakuje również inspiracji do wielkopostnych przemyśleń.

Szczególnej uwadze polecamy wyjątkowe dzieło Sióstr Maryi Niepokalanej – Centrum św. Józefa. Wszyscy możemy wraz z "naszymi" Siostrami „Budować Coś Dobrego” – wspierając je modlitwą, 1% podatku czy włączając się w inne formy pomocy materialnej, o których więcej na stronie internetowej www.budujemycosdobrego.pl

Przed zbliżającym się Dniem Kobiet wszystkim proponujemy żartobliwą powiastkę: Kiedy Bóg stwarzał kobietę…, a Paniom życzymy wszelkiego dobra!

Redakcja

 

Szczegóły

Wersja:
Wielkość3.42 MB
Pobrany188
Język
Licencja
Autor
Strona www
Cena
Dodany2021-02-21
Dodany przezPielgrzym
Data modyfikacji
Zmieniony przez

Pobierz