Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

Przegląd Przegląd Szukaj Szukaj Do góry Do góry
Szczegóły pliku
Pielgrzym 259 - marzec 2021 Pielgrzym 259 - marzec 2021 HOT
(0 głosów)

Drodzy Czytelnicy,

wprawdzie za niedługo Święta Wielkanocne i związane z nimi różne przygotowania, ale mamy nadzieje, że nie zabraknie w nich także chwili na lekturę marcowego Pielgrzyma, w którym polecamy przede wszystkim fragmenty papieskiego apostolskiego listu Patris corde poświęconego osobie św. Józefa, również jako powrót do treści nauki głoszonej przez ks. Jana Smolca w trzecią niedzielę rekolekcyjną. Św. Józefowi - patronowi dobrej śmierci poświęciliśmy jeszcze jeden tekst.

Ponadto znajdziemy refleksję zainspirowaną ostatnią książką papieża Franciszka: Powróćmy do marzeń. Droga ku lepszej przyszłości. Ks. Mateusz kolejny raz zabiera nas w historyczną podróż do czasów krucjat, a p. psycholog Maria Rabsztyn proponuje kilka ciekawych sposobów na zachowanie stoickiego spokoju wobec nieprzewidzianych komplikacji, którzy życie nam nie szczędzi (a czasem i my sami). Ciekawi, skąd się wzięło słowo z pierwszej dziesiątki najpopularniejszych słów w 2020 r. – kwarantanna – odpowiedź znajdą w rubryce: Czy wiesz, że…

Życzymy przyjemnej lektury.

A z okazji nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim Czytelnikom głębokiego przeżycia tajemnic paschalnych i prawdziwie wielkanocnej radości.

Redakcja

Szczegóły

Wersja:
Wielkość2.32 MB
Pobrany180
Język
Licencja
Autor
Strona www
Cena
Dodany2021-03-21
Dodany przezPielgrzym
Data modyfikacji
Zmieniony przezPielgrzym

Pobierz