Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

Przegląd Przegląd Szukaj Szukaj Do góry Do góry
Szczegóły pliku
Pielgrzym 261 - maj 2021 Pielgrzym 261 - maj 2021 HOT
(0 głosów)

Drodzy Czytelnicy!

Nadszedł maj, wiosna w rozkwicie. Również w Pielgrzymie nie zabrakło „kwitnących akcentów” za sprawą roślin Trójcy Świętej będących przyrodniczym tropem w próbie zgłębienia tej wielkiej tajemnicy naszej wiary, której uroczystość będziemy obchodzić w ostatnią niedzielę maja. Z kolei wcześniejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego była impulsem do przypomnienia ważnego słowa biskupa Grzegorza Olszowskiego poświęconego Tajemnicy Kościoła, wygłoszonego w ramach naszych parafialnych rekolekcji wielkopostnych, ale aktualnego zawsze, a w obecnym czasie może jeszcze bardziej. Pani psycholog Maria Rabsztyn na zakończenie cyklu o stoickiej strategii zmagania się z problemami życiowymi i zachowywania spokoju proponuje ciekawe sposoby ćwiczenia swojej odporności psychicznej i odkrywa przed czytelnikami ciekawy fakt, że starożytnym filozofom nieobca była asceza. Natomiast ks. Mateusz tym razem zastanawia się: komu zależało na organizowaniu krucjat.

W numerze znajdziemy również wzruszające wspomnienie o zmarłym pół roku temu p. Janie Korzeńcu, znanym wielu parafianom, napisane przez jego przyjaciół z pierwszej Oazy Rodzin w naszej parafii.

Z bólem śmierci, z cierpieniem, chorobą pacjentów mierzą się w tym czasie szczególnie księża, którzy zdecydowali się na posługę na oddziałach covidowych, by w tych trudnych warunkach nieść modlitwę, sakramenty i wsparcie.  Poświęcamy im krótką refleksję. Jest wśród nich znany nam ks. Wojciech Bartoszek, którego możemy zobaczyć w stroju jakże odmiennym od kapłańskiej sutanny.

Po dwóch miesiącach z wieściami z Francji zawitał ks. Rafał Bogacki, który jak zawsze dzieli się z nami ciekawymi wydarzeniami ze swojej posługi w alpejskiej dolinie, w której już - mamy nadzieję - również piękna wiosna.

Zapraszamy do lektury,

Redakcja

Szczegóły

Wersja:
Wielkość2.6 MB
Pobrany239
Język
Licencja
Autor
Strona www
Cena
Dodany2021-05-16
Dodany przezPielgrzym
Data modyfikacji
Zmieniony przezPielgrzym

Pobierz