Ofiarę na Msze św. oraz na utrzymanie naszej parafii można składać na konto:
68 1050 1214 1000 0007 0030 4934
W przypadku ofiary na Mszę św. w tytule prosimy podać imię i nazwisko oraz datę zamówionej Mszy św.

Serdecznie dziękujemy za każde wsparcie modlitewne oraz materialne.

Link do transmisji: https://www.facebook.com/WNMP.Katowice/live/

 

 

Aktualności z Granicznej

Informacje Parafialne Informacje z życia Parafii
Najważniejsze informacje z parafii jak również z życia kościoła lokalnego.
Intencje Intencje Mszalne na nadchodzący tydzień intencje

Koncert chorałowy

Serdecznie zapraszamy na koncert chorału gregoriańskiego ku czci świętego Olafa, który odbędzie się w piątek, 30 lipca, o godzinie 18.45. Wystąpi zespół Huma Ensemble pod kierownictwem Marty Chachulskiej. Na repertuar składać się będą utwory gregoriańskie z manuskryptów norweskich i inne utwory ilustrujące historię życia świętego.
 
 
Pełen opis:
Jesteśmy grupą śpiewaków, których łączy pasja do muzyki liturgicznej początków chrześcijaństwa w Europie. W dotychczasowym dorobku mamy pieśni mozarabskie (chrześcijan z arabskiej Hiszpanii), pieśni pasyjne - gregoriańskie, tradycyjne włoskie i polskie, oraz inne utwory z repertuaru dawnej monodii liturgicznej oraz chrześcijańskiego Wschodu. Wspólną pracą zespołu kieruje Marta Chachulska, wszechstronna muzyk o klasycznym wykształceniu i zamiłowaniu do muzyki tradycyjnej oraz muzyki Wschodu. Od kilku lat prowadzi warsztaty i koncertuje w Polsce i za granicą śpiewając pieśni sefardyjskie, chorał gregoriański i tradycyjne pieśni Europy. Aktualnie studiuje monodię liturgiczną  na Uniwerystecie Papieskim w Krakowie. Pozostali członkowie to doświadczeni czynni muzycy udzielający się w scholach, chórach i zespołach kameralnych zajmujących się głównie muzyką dawną.
 
Podczas koncertu zaśpiewany zostanie chorał z XIII wieku z norweskiego manuskryptu Antiphonarium Nidrosiense. Wybrane z niego dawne utwory pełne żarliwej wiary przybliżą słuchaczom historię i legendę Olafa, patrona Norwegii, oraz duchowość dawnej Europy i Skandynawii. W repertuarze znajdą się również kompozycje należące do repertuaru liturgicznego Normandii, do tradycji bizantyjskiej, jak i do szwedzkiej muzyki paraliturgicznej. Jest to muzyka religijna, z którą święty mógł zetknąć się przed i po swoim nawróceniu, pozwoli słuchaczom pełniej zagłębić się w jego życiu i w kształtowaniu się duchowości europejskiej. 


Intencje Mszy Świętych 1.08.2021
Ogłoszenia duszpasterskie 25.07.2021