Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela zwykła, 5 września 2021

 

„Bóg nie ma względu na osoby – dlatego gromadzi nas przy jednym stole eucharystycznym. Wszyscy bowiem jesteśmy braćmi i siostrami, dziećmi jednego Ojca; za każdego z nas Jezus umarł ba Krzyżu. Rozpoczynając sprawowanie Eucharystii, otwórzmy nasze serca: oto sam Bóg przychodzi, aby nas zbawić!”

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby archidiecezji.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o 17.00 Nieszpory oraz adoracja eucharystyczna do Mszy wieczornej.

W środę przypada Święto Narodzenia NMP. O godz. 17.00 będzie różaniec i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem Żywego Różańca. W wieczornej Mszy św. uczestniczą wszyscy członkowie i auksyliatorzy Legionu Maryi naszej parafii z okazji przypadającej w tym dniu 100. rocznicy powstania Legionu Maryi.

Na wieczorną Eucharystię w środę – w dniu urodzin Matki Bożej - zapraszamy również wszystkich liderów grup i wspólnot istniejących w naszej parafii. Będzie uroczyste rozesłanie u progu nowego roku formacji i spotkanie z księżmi opiekunami.

Także w środę o godz. 19.00 w kościele będzie spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do Pierwszej Komunii świętej oraz dla tych, którzy pragną przygotować dziecko do Wczesnej Komunii świętej.

Dzieci oraz ich opiekunowie ze Świetlicy Środowiskowej Caritas serdecznie dziękują za dar serca w postaci plecaków wypełnionych artykułami szkolnymi i nie tylko.

Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej zaprasza na zajęcia z cyklu „Dogmatyka dla każdego”. Dziesięć dwugodzinnych spotkań odbędzie się w naszej parafii. Początek 13 października. Szczegółowe informacje podamy wkrótce.

W gablotce znajdziemy informacje na temat wyborów do Rady Jednostki Pomocniczej nr 3 Zawodzie. Ogłoszenie dotyczy części mieszkańców parafii.

Dziękujemy za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień ofiara na Wydział Teologiczny, a przed kościołem będzie zbiórka na pomoc dla cierpiącego ludu afgańskiego.

Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci oraz „Tygodnik”. Są też dostępne publikacje o nowych polskich błogosławionych, w cenie 10 zł. Wrześniowy numer „Pielgrzyma” ukaże się za tydzień.