Ofiarę na Msze św. oraz na utrzymanie naszej parafii można składać na konto:
68 1050 1214 1000 0007 0030 4934
W przypadku ofiary na Mszę św. w tytule prosimy podać imię i nazwisko oraz datę zamówionej Mszy św.

Serdecznie dziękujemy za każde wsparcie modlitewne oraz materialne.

Link do transmisji: https://www.facebook.com/WNMP.Katowice/live/

 

 

Aktualności z Granicznej

Informacje Parafialne Informacje z życia Parafii
Najważniejsze informacje z parafii jak również z życia kościoła lokalnego.
Intencje Intencje Mszalne na nadchodzący tydzień intencje

Ogłoszenia 19.03.2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

4 Niedziela Wielkiego Postu, 19.03.2023

 

 

 

Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości. Kościół Święty, Nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złota różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.

Dzisiaj, w IV. Niedzielę Wielkiego Postu, rekolekcyjne Słowo Boże wygłosi do nas ks. Rafał.

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na pokrycie kosztów ogrzewania i energii elektrycznej budynków kościoła.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym ks. Rafała oraz Wielkopostny Wieczór Modlitwy.

W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Józefa. Msze Św. o godz. 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00. Na godz. 8.00 zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci do uczestnictwa we Mszy Św. odpustowej ku czci Św. Józefa. Po Mszy Św. odmówimy w kaplicy różaniec ku czci 7 boleści i radości Św. Józefa.

W piątek Droga po Mszy Św. o godz. 8.00. Wieczorem o godz. 17.15 z odczytaniem zalecek za zmarłych. Kartki do zalecek znajdują się przy wyjściach z kościoła.

W piątek na godz. 19.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową dla osób pracujących, nie mających możliwości uczestniczenia w nabożeństwie w godzinach wcześniejszych. Na tą godzinę zapraszamy też bierzmowańców, gdyż podobnie jak w ubiegłym roku chcemy się razem pomodlić w naszym parafialnym ogrodzie. Prosimy o przyniesienie świec.

Droga Krzyżowa dla dzieci jest w każdą sobotę o godz. 10.00.

W sobotę, 25 marca, obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. Msze Św. będą o godz. 8.00, 12.00 oraz 18.00. Jak co roku w tym dniu po każdej Mszy św. będzie można przystąpić do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Zapraszamy do wspólnego zastanowienia się, jak wesprzeć dziecko w podążaniu ścieżką edukacyjną. Odpowiedzią na to zagadnienie będzie wykład pt: „Od pełzania do czytania. Jak najlepiej wykorzystać okres przedszkolny w rozwoju dziecka?”. Wykład poprowadzi nauczyciel z zaprzyjaźnionego Przedszkola „Węgielek”. Zachęcamy do zapoznania się z ulotkami na temat inicjatywy. Wykład odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 16.00 w salce parafialnej. Zapisy za pośrednictwem linku dostępnego na stronie internetowej parafii.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu ze szczególną intencją modlitwy o pokój. Adoracja odbywa się w kaplicy, od poniedziałku do piątku od 8.30 do Mszy wieczornej.

Ks. Rafałowi dziękujemy za Słowo Boże, a w przyszłą niedzielę kazania rekolekcyjne wygłosi ks. Proboszcz.

W przyszłą niedzielę po Mszach Św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 Dzieci Maryi będą rozprowadzać własnoręcznie robione stroiki Wielkanocne. Cały dochód przeznaczony będzie na wyjazd dzieci w góry.

Wielkopostny dzień skupienia dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców szkół katolickich odbędzie się w czwartek 30 marca w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Szczegóły na plakacie.

W Niedzielę Palmową 2. kwietnia w katedrze odbędzie się tradycyjne spotkanie młodych. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wiktora będzie odprawiona o godz. 14.00.

Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. W przyszłą niedzielę ofiara będzie na potrzeby archidiecezji. Również w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka na wsparcie Ukrainy. Można również zabrać specjalny karton Caritas, który trzeba wypełnić artykułami według załączonej listy.

W holu przed kancelarią są do nabycia świece „Caritas” paschaliki, a przed zakrystią znajdziemy nowego „Gościa Niedzielnego”, „Tygodnik” „Apostolstwo Chorych” oraz „Pielgrzyma”. Na stronie internetowej naszej parafii znajdziemy również stanowisko Episkopatu Polski w odniesieniu do osoby św. Jana Pawła II.

 

 

Intencje 19.03.2023
Stanowisko Komisji Episkopatu Polski w sprawie Św....