Ofiarę na Msze św. oraz na utrzymanie naszej parafii można składać na konto:
68 1050 1214 1000 0007 0030 4934
W przypadku ofiary na Mszę św. w tytule prosimy podać imię i nazwisko oraz datę zamówionej Mszy św.

Serdecznie dziękujemy za każde wsparcie modlitewne oraz materialne.

Link do transmisji: https://www.facebook.com/WNMP.Katowice/live/

 

 

Aktualności z Granicznej

Informacje Parafialne Informacje z życia Parafii
Najważniejsze informacje z parafii jak również z życia kościoła lokalnego.
Intencje Intencje Mszalne na nadchodzący tydzień intencje

Ogłoszenia 26.03.2023

Ogłoszenia duszpasterskie
5 Niedziela Wielkiego Postu, 26.03.2023

Dziś 5 Niedziela Wielkiego i nasza ostatnia niedziela rekolekcyjna. Otwórzmy nasze serca na spotkanie ze Zbawicielem, który jest zmartwychwstaniem i życiem. Słowo Boże głosi dzisiaj ks. Proboszcz.
Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby archidiecezji. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę jako pomoc dla Ukrainy.
/Dotyczy Mszy św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30/: Również przed kościołem Dzieci Maryi zaproponują nam własnoręcznie zrobione stroiki Wielkanocne. Cały dochód przeznaczony będzie na wyjazd dzieci w góry.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym ks. Proboszcza.
Zapraszamy również na Drogę Krzyżową w piątek po Mszy św. o godz. 8.00 oraz wieczorem o 17.15 z odczytaniem zalecek za zmarłych. Kartki do zalecek znajdują się przy wyjściach z kościoła.
Droga Krzyżowa dla dzieci jest w każdą sobotę o godz. 10.00.
Jeszcze w tym tygodniu – od poniedziałku do piątku - zapraszamy na codzienną wielkopostną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy.
W ramach duchowego przygotowania do Świąt Paschalnych, już w tym tygodniu zapraszamy do sakramentu spowiedzi przed każdą Mszą św. oraz codziennie od godz. 17.00 do Mszy wieczornej.
Od poniedziałku do środy swoje wielkopostne rekolekcje będą przeżywali ludzie ubodzy naszego miasta, a w czwartek i piątek młodzież szkół średnich.
W piątek po porannej Drodze Krzyżowej zapraszamy wszystkich seniorów na spotkanie w salce.
W piątek odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Miasta Katowic. Początek o godz. 19.00 pod krzyżem przy kopalni "Wujek". Zakończenie będzie w katedrze, z okazją do spowiedzi św.
W najbliższą, I. sobotę kwietnia o 7.40 będzie medytacja różańcowa, następnie Msza św. z udziałem Żywego Różańca oraz różaniec wynagradzający.
Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. W tym dniu w czasie każdej Mszy św. uroczyście poświęcamy przyniesione do kościoła gałązki palmowe.  Wspólnoty młodzieżowe naszej parafii – Ministranci i Dzieci Maryi – zaoferują nam własnoręcznie zrobione świąteczne palmy. Ofiary, które złożymy przy tej okazji, zasilą fundusz wycieczkowy młodych parafian.
W przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach w naszym kościele w ramach kolejnego Wieczoru Modlitwy będziemy śpiewali pieśni pasyjne.
W Niedzielę Palmową ks. Arcybiskup wraca do tradycji spotkania z młodymi w katedrze. Msza św. dla młodych z całej archidiecezji będzie o godz. 14.00.
Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. W ramach pomocy Ukrainie można również zabrać specjalnie przygotowany karton, który trzeba napełnić artykułami według załączonej listy. W przyszłą niedzielę ofiara będzie na potrzeby parafii.
Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu prosimy składać w najbliższych dniach do skarbonki u św. Antoniego.
Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć świece „Caritas” paschaliki, a w zakrystii dostępny jest kolejny dodatek specjalny do „Gościa Niedzielnego” w cenie 14 zł. W nowym „Gościu” znajdziemy cenne teksty o ks. Blachnickim, a w „Małym Gościu” artykuły dla najmłodszych. Polecamy też „Tygodnik”, „Apostolstwo Chorych”, „Trwajcie w miłości” dla młodych i „Pielgrzyma”.

Intencje 02.04.2023
Intencje 26.03.2023