Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (314 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 9.01.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

Święto Chrztu Pańskiego, 9 stycznia 2022

 

       Świętujemy dziś uroczyste rozpoczęcie publicznego życia Jezusa. Wyjściem ze zwyczajności i ukrycia można nazwać dzień Chrztu Chrystusa w Jordanie. Wszystko jest w nim wyjątkowe: rozwarte niebo i Duch zstępujący na Jezusa, i głos Ojca. Niech te znaki jeszcze bardziej umocnią naszą wiarę w Chrystusa – Sługę, w którym Bóg ma upodobanie.

 

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby archidiecezji.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzisiaj o 17.00 będzie koncert kolęd w wykonaniu Chóru Ośrodka Liturgicznego oraz chóru Agapetos. Zapraszamy!

Od poniedziałku rozpoczynamy w naszej parafii kolędę w formie nadzwyczajnej, według kalendarza podanego już wcześniej. Zapraszamy na wieczorne Msze św. o 18.00 ofiarowane w intencji mieszkańców poszczególnych ulic.  Już od 17.00 w kościele będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i do spowiedzi. Do kościoła prosimy przynieść wodę do poświęcenia, a pobłogosławioną kredę będzie można zabrać do domu dla dokonania tradycyjnego zapisu.

Przy okazji tej dorocznej kolędy naszych nowych parafian prosimy o przyniesienie z sobą wypełnionego formularza z danymi osobowymi do tradycyjnej kartoteki parafialnej. Formularz zgłoszeniowy znajdziemy na stoliczku z gazetami oraz na naszych stronach internetowych. Wypełniony formularz wręczamy do rąk własnych duszpasterza lub oddajemy w kancelarii.

W środę o 19.00 w kościele będzie kolejne spotkanie dla rodziców przygotowujących dzieci do Pierwszej i Wczesnej Komunii św.

W czwartek o 19.00 zapraszamy lektorów naszej parafii na spotkanie opłatkowe.

W sobotę spotkanie świąteczne będzie dla Żywego Różańca. O 7.30 różaniec, o 8.00 Msza św. w intencjach wspólnoty oraz agapa. Zapraszamy zelatorów oraz wszystkich chętnych członków. 

W przyszłą niedzielę o 17.00 będzie koncert kolęd w wykonaniu Chóru „Mały Śląsk”. Biorąc udział w koncercie możemy wesprzeć dzieło prowadzone przez Siostry Maryi Niepokalanej. Już dziś zapraszamy.

Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. W przyszłą niedzielę poprosimy o ofiarę na ogrzewanie naszego kościoła.

Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego”, miesięcznik „Różaniec” oraz pismo „Miłujcie się”. Nowy „Pielgrzym” ukaże się za tydzień. Dzieci należące do Żywego Różańca prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. w zakrystii.

 

 

Intencje mszalne 9.01.2022
Intencje mszalne 02.01.2022