Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (256 words)

Ogłoszenia 26.06.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

 XIII Niedziela zwykła, 26.06.2022 

„Miłość Chrystusa, która wzywa i powołuje chrześcijan do pójścia za Nim oraz głoszenia Królestwa Bożego sprawia, że jesteśmy dziś razem, jak bracia, siostry, przyjaciele. Chcemy świętować dzień, w którym zmartwychwstał nasz Pan. Jezus Chrystus jest obecny wśród nas – mocą swojego Ducha daje nam słowo, które nas poucza i ukazuje właściwą drogę życia orasz karmi nas swoim Ciałem i Krwią, byśmy żyli na wieki.”

Ofiary do skarbony składamy dzisiaj na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj o godz. 17.00 nieszpory oraz adoracja. Najświętszego Sakramentu.

W środę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Tradycyjnie w miesiącach wakacyjnych będą zmiany w porządku Mszy św. i godzin kancelaryjnych. W tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i sobotniej o 12.00. W niedziele tradycyjnie wypada Msza św. o 16.00. Adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą różańcową i okazją do spowiedzi św. będzie codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.30. Na czas wakacji zawieszamy także całodzienną czwartkową adorację w kaplicy.

Kancelaria w wakacje będzie czynna w poniedziałki i piątki 8.30-11.00, oraz w środy 15.00-17.30.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek, piątek i sobotę lipca zapraszamy do sakramentów świętych.

Bóg zapłać za dzisiejszy dar materialny. Za tydzień będzie ofiara na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

Polecamy „Gościa Niedzielnego” „Miłujcie się”, „Tygodnik” oraz czerwcowego „Pielgrzyma”. 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie dobro w kończącym się roku formacyjnym. Bóg zapłać również osobom, które duchowo adoptowały tegorocznych bierzmowańców, a także uczestnikom niedzielnego Parafialnego Święta Dziękczynienia. Jako duszpasterze wszystkim Parafianom życzymy dobrego wypoczynku i pięknych wakacji z Bogiem.

 

 

Intencje 10.07.2022
Intencje 26.06.2022