Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (253 words)

Ogłoszenia 1.04.2024

Ogłoszenia duszpasterskie
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 1.04.2024

Dzisiaj i przez całą oktawę radujemy się w liturgii Zmartwychwstaniem naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Ofiary materialne składamy na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Msze św. w naszym kościele są dzisiaj wg porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o 14.30 i 16.00 oraz Nieszporów.
W tym tygodniu trwa nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Od wtorku, codziennie o godz. 17.00 adorujemy Najświętszy Sakrament, odmawiamy różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
W czwartek w kaplicy wznawiamy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.
W tym tygodniu przypadają I. czwartek, I. piątek i I. sobota m-ca.
W I. piątek po Mszy św. o godz. 8.00 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 16.30 będzie Msza św. w intencji wszystkich dzieci naszej parafii.
W I. sobotę o godz. 7.40 będzie medytacja różańcowa, o godz. 8.00 Msza św. z udziałem Żywego Różańca oraz modlitwa różańcowa. Następnie zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty różańcowej na świąteczne spotkanie w salkach parafialnych.
Z okazji święta patronalnego Caritas naszej archidiecezji zapraszamy Parafialny Zespół Caritas oraz osoby chętne w najbliższą sobotę do Katedry. O godz. 11:15 różaniec, o 12.00 Eucharystia, a następnie poczęstunek.
W środę zapraszamy dzieci komunijne do przymiarki strojów komunijnych według następującego porządku: 16.00 chłopcy obu szkół, 16.45 dziewczynki z SP nr 4, 17.15 dziewczynki z SP nr 12.
Serdecznie „Bóg zapłać” wyrażamy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego oraz dekoracji świątecznych w naszym kościele.
Dziękujemy za dzisiejszy dar materialny. W przyszłą niedzielę kolekta będzie na potrzeby Caritas naszej archidiecezji.
Polecamy świątecznego „Gościa Niedzielnego”, „Tygodnik” oraz najnowszego „Pielgrzyma”.

Intencje mszalne 1.04.2024
Intencje mszalne 24.03.2024