Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (407 words)

Ogłoszenia 29 października 2017

Ogłoszenia 29 października 2017

XXX Niedziela Zwykła

W naszej parafii witamy dzisiaj ojca Włodzimierza Tochmańskiego, karmelitę z Czernej. Cieszymy się darem wspólnej modlitwy w duchu karmelitańskim oraz prosimy o Słowo Boże i dar maryjnego szkaplerza.

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Misje.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy jeszcze dzisiaj na różaniec o godz. 17.00 i adorację Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań małżeńskich. Zapraszamy wszystkich małżonków, narzeczonych modlących się o dar powołania małżeńskiego.

W środę Uroczystość Wszystkich Świętych.

Msze św. w porządku niedzielnym, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 16.00. Będzie Msza św. o 14.30. Msza św. wieczorna we wtorek liczy się jako świąteczna.

Nabożeństwa za zmarłych na pobliskich cmentarzach:

- przy ul. Francuskiej Msza św. o godz. 13.45

- przy ul. Sienkiewicza Msza św. o godz. 14.30

- przy ul. Murckowskiej /cmentarz komunalny/ o godz. 14.00 nabożeństwo z procesją, po nim Msza św.

- na cmentarzu w Bogucicach o godz. 14.30 nabożeństwo z procesją, po nabożeństwie Msza św.

W czwartek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Msze św. o 6.30, 8.00, i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dusz czyśćcowych w Kaplicy w godz. 8.45 do 17.00.

W dniu zadusznym będzie również Msza św. na cmentarzu komunalnym o godz. 15.00 z udziałem Sióstr Misjonarek i ich podopiecznych.

                  Odpust zupełny dla dusz czyśćcowych możemy uprosić spełniając zwykłe warunki uzyskania odpustu z dodaniem następujących dzieł:

- pobożne nawiedzenie kościoła - od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym

- nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą za zmarłych.

 

Różaniec za zmarłych zalecanych ofiarujemy codziennie od 2-9 listopada o godz. 17.30. Przed różańcem odczytamy imiona i nazwiska zmarłych. Kartki do zalecek znajdziemy przy wyjściu z kościoła.

W tym tygodniu przypadają także dni eucharystyczne:

W pierwszy czwartek o godz. 18.00 Msza w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W pierwszy piątek o godz. 8.00 Msza św. z Litanią do Serca Pana Jezusa. O 16.30 Msza św. do Serca Pana Jezusa w intencji wszystkich dzieci parafii.

W pierwszą sobotę o godz. 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi oraz różaniec.

 

Ostatnim aktem duchowym przeżywanego w naszej parafii Roku Maryjnego będzie możliwość całkowitego zawierzenia się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi według wskazań św. Ludwika Marii Grignion de Montfort’a. Duchowe przygotowanie trwa 33 dni i rozpocznie się w następną niedzielę. Osoby zainteresowane proszę o zgłoszenie się w zakrystii w ciągu tygodnia, by otrzymać bliższe informacje na ten temat.

Polecamy Gościa Niedzielnego i Tygodnik.

Przygotowanie do aktu zawierzenia Jezusowi przez M...
Intencje 29 października 2017