Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (415 words)

Ogłoszenia 17 grudnia 2017

Ogłoszenia 17 grudnia 2017

III Niedziela Adwentu

Dzisiaj III Niedziela okresie Adwentu nazywana niedzielą radości.

Kolekta na potrzeby remontowe naszego kościoła.

Serdecznie witamy pośród nas ks. Mateusza Krupę, który zgodnie z dekretem ks. biskupa będzie w naszej parafii wikariuszem oraz będzie pełnił posługę duszpasterską w Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach. Ks. Mateuszowi życzymy pomocy Ducha Świętego i opieki naszej patronki Matki Bożej Wniebowziętej.

Dziś o 17.00 ostatnie nabożeństwo adwentowe, a po nim adoracja Najświętszego Sakramentu.

Adwentowe roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o 6.30 oraz dodatkowo w środę o 18.00.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej przedświąteczne spotkanie Ruchu Czystych Serc.

W środę Adwentowy Dzień Chorego w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich chorych i niepełnosprawnych oraz tych, który chcą modlić się w ich intencji. O godz. 11.00 różaniec i okazja do przedświątecznej spowiedzi. O godz. 11.30 Msza św. w intencji chorych i nabożeństwo z błogosławieństwem lourdzkim.

W środę o 19.00 Msza św. wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, z modlitwą wstawienniczą.

W piątek po wieczornej Mszy św. będziemy budować stajenkę i stroić nasz kościół. Zapraszamy osoby chętne do pomocy.

Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne można nabyć dzisiaj w holu przed kancelarią, a w ciągu tygodnia w kancelarii w godzinach urzędowania.

Spowiedź przed świętami:

W ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Mszą św.

Dodatkowo:

-       w czwartek dla dzieci od 16.00 do 17.30

-       w czwartek dla wszystkich od 17.30 do 20.00

-       w piątek od 17.00 do 19.00

-       w sobotę od 7.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.00.

W przyszłą niedzielę – IV Niedzielę Adwentu, Msze św. będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 16.00 /dla podopiecznych Sióstr Misjonarek Miłości/. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00 z racji Wigilii Bożego Narodzenia.

Tradycyjna Pasterka będzie o północy, a wcześniej, o 21.00 będzie Pasterka dla seniorów i najmłodszych parafian.

W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. będą w porządku niedzielnym. Nieszpory o 17.00.

II Święto nie będzie Mszy św. o 14.30 i 16.00.

Plan kolędy na styczeń jest dostępny w gablotkach przy wyjściu z kościoła oraz w internecie.

Widowisko „Betlejem w spodku” odbędzie się 29 grudnia. Bilety do nabycia w kancelarii.

Bóg zapłać za złożone ofiary. Kolekta na Pasterce będzie na Fundusz Obrony Życia, w II święto na Wydział Teologiczny UŚ.

Z czasopism polecamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz nowy numer naszego parafialnego Pielgrzyma, w którym znajdziemy m.in. plan kolędy na Nowy Rok załączony w formie wkładki, misyjne rozważania na grudzień w świetle nauk o. Piotra i o. Daniela, artykuł p. Kamili Falińskiej „O kobiecie absolutnej”, słowo ks. Marcina oraz kilka informacji na temat Zakonu Maltańskiego.

Intencje 24 grudnia 2017
Intencje 17 grudnia 2017