Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

2 minutes reading time (475 words)

Ogłoszenia duszpasterskie 18 marca 2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018

Od dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od V Niedzieli Wielkiego Postu aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele remontowe naszego kościoła.

 

Dzisiaj o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi św.

ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA

Jutro Uroczystość św. Józefa Oblubieńca, Najświętszej Maryi Panny.

Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy w naszej parafii Rok. św. Józefa. Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył biskup Adam Wodarczyk.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, także małżonków i modlących się o powołanie do małżeństwa.

Przed Mszą św. odmówimy Litanię do św. Józefa na zakończenie nowenny i poświęcimy kopię obrazu św. Józefa z narodowego sanktuarium tego świętego w Kaliszu.

Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę Św. odpustową ku czci Św. Józefa w poniedziałek o 8.00.
Po Mszy Św. różaniec do siedmiu smutków i radości Św. Józefa.

W środę w naszym kościele będzie wielkopostny dzień chorego. O godz. 10.30 modlitwa różańcowa i okazja do spowiedzi św., o 11.00 Msza św. w intencji chorych, a po Eucharystii modlitwa z błogosławieństwem lourdzkim.

Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na Mszę Św. z modlitwą wstawienniczą w środę o godz. 19.00.

Droga Krzyżowa - w piątek: o godz. 8.30, pokutna o 18.45.dla dzieci o 16.30.

Droga Krzyżowa ulicami miasta Katowice będzie w najbliższy piątek. Początek przy krzyżu obok kopalni „Wujek” o godz. 19.00, zakończenie w katedrze, gdzie będzie możliwość przyjęcia sakramentu pokuty.

W sobotę przedświąteczne odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem parafian. Zgłoszenia w kancelarii.

NIEDZIELA PALMOWA:

W trakcie każdej Mszy św. poświęcimy przyniesione do kościoła palmy.

Młodzież z całej archidiecezji gromadzi się w ramach Światowych Dni Młodzieży w katowickiej katedrze na uroczystej Mszy św. o godz. 14.00.

***

Parafialny Zespół Caritas informuje, że w Centrum Handlowym Carrefour „BELG” w najbliższy piątek w godz. 10.00 – 19.00 oraz w sobotę w godz. 9.00 – 19.00 odbędzie się świąteczna zbiórka żywności i środków czystości dla podopiecznych zespołu charytatywnego. Dziękujemy za każdy gest miłosierdzia.

Przypominamy o wielkopostnym dniu skupienia dla nauczycieli w najbliższy czwartek oraz dla samorządowców w Niedzielę Palmową. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

W Wielki Poniedziałek 26 marca serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert, który będzie muzyczną „Medytacją nad wydarzeniami Wielkiego Czwartku”. Wystąpią chóry Akademii Muzycznej w Katowicach pod batutą ks. Bartosza Zygmunta, w ramach jego obrony pracy doktorskiej.

Szkoła Podstawowa nr 12 zaprasza na dzień otwarty we wtorek od 16.00 do 18.00. Szczegóły na plakacie.

Szkoła Podstawowa nr 4 zaprasza na dni otwarte 21 i 26 marca o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie.

Przy wyjściu z kościoła, a w ciągu tygodnia w kancelarii dostępne są świece – paschaliki, w ramach wsparcia dla dzieci z Aleppo.

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary, za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

Do nabycia pisma katolickie, w tym także marcowy numer naszego parafialnego „Pielgrzyma” z programem liturgii Wielkiego Tygodnia.

Zaproszenie na Centralną Drogę Krzyżową oraz na Ni...
Intencje 18 marca 2018