Eucharystia - bp Tihamér Tóth

Kościół wobec Eucharystii zna tylko jeden gest: klęczenie! Jest to zupełnie zrozumiałe! Tak zawrotnej tajemnicy nie można powitać stojąco, należy się pochylić i upaść na kolana. Po wypowiedzeniu przez kapłana kilku słów nad małą Hostią niepokaźny kawałek chleba zawiera w sobie większy skarb, niż ziemia i cały wszechświat ze swoją krasą i przepychem.

bp Tihamér Tóth, Eucharystia

Aktualności z Granicznej

1 minute reading time (258 words)

Ogłoszenia 17.06.2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XI Niedziela Zwykła - 17 czerwca 2018

 

W XI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku chcemy trwać przy Bożym Sercu słuchając przypowieści o Królestwie Bożym i otwierając nasze serca na dar Komunii św. ze Zbawicielem.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jesteśmy wdzięczni Duchowi Świętemu za dar Sakramentu Bierzmowania, który w piątek otrzymało 42. młodych parafian. Bóg zapłać też ks. Marcinowi i świeckim animatorom za całoroczny trud przygotowania młodzieży do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

 

W środę o godz. 19.00 Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. z modlitwą wstawienniczą.

 

Zapraszamy na Msze św. dziękczynne na zakończenie roku szkolnego:

 

  • w czwartek o 11.00 dla Szkoły Podstawowej nr 4,

  • w piątek o 8.00 dla Zespołu Szkół i Placówek nr 1.

 

Zachęcamy dzieci i młodzież do przyjęcia sakramentu pokuty przed wyjazdem na wakacje. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

 

Z powodów organizacyjnych już od tego poniedziałku kancelaria parafialna czynna będzie w trybie wakacyjnym, tj. w poniedziałki i piątki do południa oraz w środy popołudniu.

 

Msze św. i nabożeństwa pozostają bez zmian do końca czerwca.

 

W kancelarii trwają zapisy na przygotowanie dzieci przedszkolnych do Wczesnej Komunii św.

 

Pani Maria, nasza parafianka, organizuje wyjazd na pielgrzymkę z Radiem Maryja na Jasną Górę w niedzielę 8. lipca. Informacje i kontakt w gablotce.

 

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

 

Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci oraz najnowszy numer „Pielgrzyma” z relacją z uroczystości Bożego Ciała i 60. rocznicy święceń ks. kan. Bernarda.

  

Intencje 17.06.2018
Ogłoszenia 10.06.2018